Alis Balbierius: ko gero, ateinančios kartos gyvens apokaliptiniame pasaulyje

„Jei pirmąsyk iškeliaujant į Indiją kas nors būtų pasakęs, kad fotografuosiu „Coca-Colos“ ženklus ir reklamą pačiose įvairiausiose šios margos šalies vietose, būčiau pasukiojęs pirštą prie smilkinio“, – teigia poetas, eseistas, fotografas Alis Balbierius. Jam, ornitologui ir gamtosaugininkui, Sąjūdžio laikų žaliųjų judėjimo dalyviui, „Poezijos pavasario“ (2019 m.) ir Zigmo Gėlės premijos (1987 m.) laureatui, iškrito korta pradėti naują LRT.lt ciklą „Menininkai kalbasi“ – klausimų ir atsakymų estafetę.
Poetas yra išleidęs devynias eilėraščių knygas, surengęs per 30 autorinių fotografijos parodų, dalyvavęs tarptautiniuose pleneruose ir grupinėse parodose.

Publikacijų ciklas „Menininkai kalbasi“ suardo įprastą tvarką, kai žurnalistas kalbina pašnekovą. LRT.lt „Kultūros“ rubrika atvira visokio plauko eksperimentams ir naujajame cikle menininkas (-ė) sau įdomių dalykų teiraujasi kolegų – pažįstamų arba ne. Šie atsakydami pristato užrašytus, iliustruotus, filmuotus ar įgarsintus savo kūrybos pavyzdžius ir publikacijos pabaigoje pateikia tris klausimus pasirinktam kolegai. Skaitytojai kviečiami spėti, kuriam menininkui (-ei) jie skirti.

Tiesa, A. Balbieriui teko atsakyti į žurnalisto Mindaugo Kluso (ciklo moderatoriaus) klausimus, nes kas nors juk turi įsukti karuselę.

https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1347138/poetas-alis-balbierius-ko-gero-ateinancios-kartos-gyvens-apokaliptiniame-pasaulyje?fbclid=IwAR0LglgYp7A2X9GA3eBMFrxdvGmYXxl5JWSYnOtHIh1JxThNQkwP8-CEBjg

LRT