Aurelijus Gieda. Lituanistikos Triumviratas..

2016 m. balandžio 29–30 d. Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų lituanistų ir istorikų forumas „Kaip atrasti Vasario 16-osios Respubliką mokykloje“. Forumo tikslas – aktualizuoti Lietuvos Respublikos (1918–1940) palikimą, idėjų gyvybingumą ir tęstinumą, aptarti, ką ir kaip pasakojame apie Vasario 16-osios Respubliką mokykloje, pasidalyti naujausiais istorijos, literatūros, kultūros istorijos tyrimais ir įžvalgomis, telkti akademinę ir mokytojų bendruomenę.
Forume perskaityta septyniolika pranešimų, kurių autoriai – istorijos ir literatūros tyrinėtojai, Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai, mokytojai. Buvo svarstoma, kuo mums svarbūs du laisvės dešimtmečiai, ką ir kaip apie Vasario 16-osios Respubliką pasakojame mokykloje. Lektoriai pateikė įžvalgų, ką atveria šių dienų tyrimai apie to laikmečio neatskleistas asmenybes, laikyseną, idėjas, idėjų konfliktus. Mokytojai praktikai skleidė darbo patirtis, plėtojo mokyklinės programos, vadovėlių temą. Vyko diskusija, kokių permainų reikėtų mūsų pasakojimui apie Vasario 16-osios Respubliką.

Dr. Aurelijaus Giedos pranešimas „Lituanistikos Triumviratas: Kazimiero Būgos, Kleopo Jurgelionio ir Augustino Voldemaro keliai modernėjančioje Lietuvoje“.

 

youtube_logo_mini