Būdama 74-erių mirė žymi Lietuvos prozininkė Gudonytė

C65AEC9C-63AD-4944-A189-DB6F7A371A38

Šeštadienį, eidama septyniasdešimt ketvirtuosius metus, mirė žymi Lietuvos prozininkė, aktorė, režisierė, scenaristė, dailininkė Kristina Gudonytė. Apie tai pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.

K. Gudonytė 1973–1983 m. dirbo Nacionaliniame dramos teatre aktore, 1983–1989 m. – Moksleivių rūmuose vyriausiąja režisiere ir meno vadove, 1997–1998 m. – Nacionaliniame radijuje ir televizijoje (LRT) – prodiusere, 2000 m. buvo žurnalo „Psichologija Tau“ redaktoriaus pavaduotoja. Sukūrusi daug scenarijų ir dainų tekstų spektakliams, videofilmams, televizijos laidoms. Taip pat ji buvo ir dailininkė, surengusi per penkiolika personalinių savo tapybos parodų. Nuo 2010 metų buvo Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

„Kristina Gudonytė buvo labai spalvinga menininkė, daugelyje meno sričių atskleidusi vis kitą, nematytą savo asmenybės pusę. Daug kas Kristiną Gudonytę pažinojo iš filmų „Dvynukės“, „Dvynukės ir dvynukai“, kuriuos ji režisavo ir kuriems kūrė scenarijus, taip pat iš serialų „Moterys meluoja geriau“, „Neskubėk gyventi“ bei „Nemylimi“, kurių buvo scenarijų bendraautorė“, – rašoma Lietuvos rašytojų sąjungos užuojautoje.

Pirmojo apdovanojimo Kristina Gudonytė sulaukė būdama 24 metų: 1973 m. ji gavo sąjunginę premiją už pagrindinį vaidmenį LNDT spektaklyje „Vėjo botagėlis“. 1976 m. pelnė sąjunginę premiją už pagrindinį vaidmenį LNDT spektaklyje „Devyniabrolė“, 1995 m. – literatūrinę Rašytojų sąjungos premiją už dramaturgiją LNDT spektakliui „Alisa veidrodžio karalystėje“.

Vėliau ji buvo daug kartų įvertinta kaip puiki rašytoja: 2009 m. jos romanas „Blogos mergaitės dienoraštis“ išrinktas Metų knyga paauglių literatūros kategorijoje, 2012 m. romanas „Ida iš šešėlių sodo“ išrinktas Metų knyga paauglių literatūros kategorijoje, 2013 m. jai įteiktas LR kultūros ministerijos ir Valstybinės kalbos inspekcijos diplomas už taisyklingą knygos „Ida iš šešėlių sodo“ kalbą, 2015 m. ji pelnė LR švietimo ir mokslo ministerijos vaikų literatūros premiją už talentingą kūrybą vaikams ir paaugliams, už įtaigų intelektualinį ir psichologinį turinį, už jautrumą gimtajai kalbai (už romaną „Ida iš šešėlių sodo“).

2015 m. jos romanas „Jie grįžta per pilnatį“ nominuotas Metų knygos paaugliams rinkimuose, o 2016 m. už šį romaną jai įteikta Patriotų premija.

lrt_lt_logo_fb