Donatas Andrijauskas. UNESCO susirūpino LEU esančios habil. dr. M. Lukšienės vardo auditorija

UNESCO išreiškė didelį susirūpinimą dėl uždaromų Lietuvos edukologijos universiteto centrinių rūmų, kuriuose yra įrengta habil. dr. Meilės Lukšienės auditorija–muziejus.

Lietuvos edukologijos universiteto Alumnų draugija informuoja, kad universiteto centriniams rūmams Kultūros paveldo departamento pirmoji nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė parengti apskaitos dokumentaciją ir numato pastatą įrašyti į Kultūros vertybių registrą, taip suteikiant pastatui teisinė apsauga. Rūmų projekto autorius, garsus XX amžiaus architektas Anikinas, pagal kurio projektą pastatyta Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, kai kurie kiti garsūs Vilniaus pastatai.

Kadangi rūmuose yra įrengtos įžymių Lietuvos edukologų vardinės auditorijos: habil..dr. M. Lukšienės, profesorių J. Laužiko ir V. Rajecko, taip pat yra unikali freskų salė – „Forumas“ (aut. V. Zubriakovas), sieninėje tapyboje atsispindinti pasaulinio garso matematikos ir fizikos korifėjus (freska buvo nutapyta, pagal  garsiąją Vatikane esančią freską), tai suprantamas UNESCO išreikštas labai didelis susirūpinimas dėl LEU centriniuose rūmuose esančio habil. dr. M. Lukšienės (šiemet yra minimos 105-sios jos gimimo metinės) atminimo ir paveldo išsaugojimo, jos bei jos tėvo S. Matjošaičio ypatingai retos XIX amžių siekiančios knygų kolekcijos likimo, bei unikalios freskos išsaugojimo.

LEU Alumnų draugija taip pat išreiškia didelį nerimą ir dėl to, kad nuo 2018 m. liepos 1 dienos numatyta iš 58 metus veikusių LEU centrinių rūmų iškelti tiek universiteto biblioteką, tiek ir vardines auditorijas į LEU II-uosius rūmus T. Ševčenkos g. 31, kurie jau yra perduoti Vytauto Didžiojo universitetui. Juk LEU centriniai rūmai buvo statyti ir pritaikyti studijų įvairiapusiai ir įvairialypiai veiklai vykdyti. Juose buvo įrengta net speciali garso izoliacija teatro, šokio, ar muzikos praktiniams užsiėmimams vykdyti, įrengtos specialios auditorijos bei kabinetai matematikos, informatikos, geografijos, biologijos studijoms, specializuotos fizikos, chemijos, technologijos laboratorijos. Įrengta olimpiečius ruošianti speciali sporto laboratorijos ir unikali savo techniniais sprendimais viena iš nedaugelio tinkanti olimpiečiams didžioji sporto salė, greta dar sunkumų kilnojimo, gimnastikos ir aerobikos salės. LEU centriniai rūmai, turi vieną iš trijų visame Vilniuje oranžeriją, kurioje yra daug įvairių labai retų ir saugomų rūšių augalai.

madeinvilnius