Gimnazistai apie eiseną „Lietuvos valstybės keliu“

Minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo dieną, moksleiviai buvo kviečiami įsijungti į eiseną „Lietuvos valstybės keliu“. Tokia eisena vyko pirmą kartą, todėl smalsu sužinoti, ar renginys, kurį organizuoti padėjo ir Lituanistų sambūris, pasiteisino. Savo  įspūdžiais dalijasi Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos moksleiviai.

Eisena buvo tikrai įspūdinga. Taip pat ir kalbos, kurias kalbėjo Lietuvos įžymūs žmonės – skambėjo įdomiai.
                                                                                                                          Justina

Ši diena buvo tikrai įsimintina ir nepamirštama, kupina patirties ir nuostabių įspūdžių. Eisena buvo energinga ir pilna geros nuotaikos. Pokalbis su prezidentu Valdu Adamkum man suteikė pasitikėjimo savimi ir nesijaudint, kad ir kaip sunku būtų.
Šilti žmonių veidai ir jų atsidavimas rodė, kad nepamirštam paminėti tokios svarbios datos Mūsų Lietuvai.
Mane labai džiugino, kad esam vieninga tauta – susikabinę giedojom Lietuvos himną.
Šios dienos nepamiršiu niekada, nepamiršiu, kaip stovėjom Signatarų rūmų balkone drebančiom kojom ir  kalbėjom prieš tūkstantinę minią.
Ačiū Jums už šią dieną!                                                                             Dainora

 

Gaila, kad mačiau labai mažą eisenos dalį. Tačiau, kai jau prisijungėme prie Aušros vartų, buvo apėmęs kažkoks labai geras jausmas. Atsisuki ir matai kažkokią bendrystę, vienybę. Tada ir pagalvoji, kad džiaugiesi savo tauta. Tiesą sakant, pirmą kartą dalyvauju tokioje eisenoje. Anksčiau niekada nepagalvojau kažkur dalyvauti šią dieną. Atrodydavo, kad ši diena yra mano ir aš turiu pasimėgauti ja. Šiandien supratau, kad ši šventė yra ne tik laisvės, bet ir tautos bendrystės šventė. Kažkaip gera.

Ačiū už galimybę šiandien būti visiems kartu!

Gabija

 Vasario 16-osios eisena man išties patiko. Viskas vyko labai rimtai, bet tuo pačiu ir džiaugsmingai. Buvo smagu pamatyti Remigijų Šimašių, Valdą Adamkų bei Vytautą Landsbergį. Jeigu bus proga, kitais metais vėl dalyvausiu.

                                                                                   Mantvydas

Niekada dar nebuvau dalyvavusi renginiuose per kurią nors Lietuvai svarbią datą. Šiandien Vasario 16-osios eisenoje pajaučiau tautos vieningumą. Viskas buvo kitaip nei, pavyzdžiui,  per krepšinio varžybas. Jautėsi tikra, vieninga, Lietuvą mylinti tauta.
Per šiandienos eiseną patyriau dar vieną jausmą – pasijaučiau kažkuria lietuvių tautos dalimi, nors pati nesu lietuvė.
Ačiū Jums už tai, kad suvienijote mus visus!

                                                                                                                   Leila Ismail

Renginys Nr.1. Būna visokių Nr.1, Nr.2… Šitas – Nr.1. Kalbėtojai ne kokie niekam neįdomūs, nusmurgę politikai, kurių niekas niekada nesiklauso ir nesiklausys, o istorinės figūros, irgi, beje, Nr.1. Kalbos trumpos, esmingos, neužknisančios. Tik tiek, kiek reikia. Landsbergį žinome visi, su juo viskas aišku, jam galime daugiau leisti ir atleisti, jis to nusipelnė. Rasose puiku, kad nebuvo bereikalingų paistalų. Trimitai gerai, nuo jūsų nusikopijuosime skautų stovyklose, būgnai gerai, jie visada turi būti eisenos pradžioje, kitaip išsiderins be dirigento, nereikia gale. Kiekviena eisena turi pradžią ir turi pabaigą.
Nebuvau įsigilinęs prieš eidamas, o buvo netikėtai gerai, žodžiu, renginys Nr.1. Nesigailiu. Didžiuojuosi, kad susivokiau dalyvauti. Įsivaizduoju, kiek už viso to darbo, derinimo, tarimųsi, repetavimų… Iš kur jūs ir imate parako, tų jėgų? Ačiū.                                      

Skautas

Renginys, kiek spėjau dalyvauti, patiko. Nespėjau išgirsti Landsbergio. Šiaip viskas patiko. Didžiausią įspūdį paliko kalbėjimas su V. Adamkum. Taip pat jautėsi žmonių bendrystė, vienybė. Svarbiausia, jog ir pats pasijaučiau tos bendrystės dalis. Sklindantis kažkoks palaikymo jausmas, kai visi kartu žingsniuoja.  Manau, būtų nuostabu, jeigu toks renginys taptų tradicija. Mano manymu, tai lyg ir neleidžia visuomenei užsimiršti, jog visi kartu sudarome tvirtą branduolį. Iki šiol tvyro geras jausmas. Ir pati eisenos struktūra bei vyksmas patiko. Viskas buvo tvarkinga.

                                                                                    Jaunius

Man patiko šios eitynės, kuriose dalyvavo didžioji dauguma moksleivių ir noriai, apsiginklavę geromis nuotaikomis, ėjo visą maršrutą. Tai parodo, kad moksleiviai tikrai nėra vien namisėdos ir jiems rūpi krašto istorija ir jos tradicijos, tad matant, kiek žmonių susirinko šią dieną į eitynes, nepamirštant, jog dauguma jų moksleiviai, tad jauno amžiaus, buvo malonu suprasti, kad vienybės kibirkštis metams bėgant neblėsta ir malonu žinoti, jog žmonių kasmet vis daugiau susirenka.

Ieva

Stipriausias mano šios dienos įspūdis buvo patirtas vieningumo jausmas. Mačiau susirinkusių žmonių džiaugsmą ir jutau kažkokią jų skleidžiamą galią. Tada įsivaizdavau, koks turėtų būti jausmas kovose. Tad manau, tokie renginiai yra labai svarbūs, nes jie žadina tautą.

Austėja

Sėdi vakare ir geri arbatą, bandydamas susitaikyti su tuo, kad jau baigėsi, kad valstybės kelias įveiktas, nors ir pirmą kartą, bet labai vykusiai. Pats eisenos įspūdis labai didelis, tai lyg bomba lėto veikimo, bet užkrečianti dideliu mastu. Tokia didelė minia, žygiuojanti vieningo tikslo vedina. Bet vienas iš reikšmingiausių jausmų tai toks, kad tu žygiuoji ne maištaudamas ar priešindamasis kažkam, o žygiuoji laisvai, jautiesi laisvai, nes, šiuo atveju, laisvė – tai nevaržomai iškelti vėliavą, garbingai laikyti rankose ir didžiuotis eisena, vėliavnešio pareiga bei tuo, kad esi lietuvis.

                                                                                                     Edmundas Bogdanovas

Tai buvo vienas įvykių, kai moksleivis gali pajusti tautiškumo dvasią. Eisena man buvo savotiška prikėlimo, perkeitimo procesija. Kai svarbūs Lietuvai žmonės kalbėjo, galėjau pasijusti kažko dalimi, kažko ateitimi.

                                                                                                          Miglė

Idėja, kad Vasario 16 dieną galima paminėti ėjimu per Vilniaus gatves, kurios yra susijusios su praeitimi, man patiko. Taip pat visi buvo vieningi, daug žmonių susirinko – tai buvo žavintis vaizdas. Labiausiai patiko atsiklaupimas prie Aušros vartų. Nežinau dėl eisenos pabaigoje buvusių, bet yra didis jausmas, kai visi kartu priklaupia.

Domantas

Eisena man patiko. Dabar, kai pasauly taip neramu, toks renginys, manau, buvo labai reikalingas ir daugeliui žmonių suteikė dvasinės stiprybės. Apskritai būti dalimi, kad ir maža, bet kažko didesnio, buvo labai gera.

     Gabija N.

 Šiandienos eisena man labai patiko, malonu buvo būti viso to dalimi, matyti, kiek žmonių susirinko Vasario 16-ąją paminėti. Ypatingai man įsiminė priklaupimas prie Aušros vartų, tai buvo taip…teisinga.

           Ugnė

Šiandieninė eisena buvo neįprasta, įdomi, įtraukianti. Kiekvienoje „stotelėje“ kalbėjo ne šiaip eiliniai žmonės, o Lietuvos žinomi ir jai pasišventę. Manau, ne tik eisenos sumanymas, bet ir bendra patriotiška atmosfera, nuotaika suteikė jai vienybės ir istorijos pagerbimo atspalvį.

                                    Danielius

Mano nuotaika po šios dienos minėjimo yra be galo pozityvi. Savaime suprantama, aš esu tam tikroje euforijoje po galimybės skaityti tokiai miniai žmonių, greta esant profesoriui Vytautui Landsbergiui, ir tai verčia mane jaustis kažkuo vertu, nors ir labai kritiškai vertinu sau ,,kelias minutes dėmesio“. Bendrai apžvelgus pačią eiseną kyla pasididžiavimo savo tautos jaunimu emocija. Manau, toks valstybės gimtadienio paminėjimas yra labai nuostabi galimybė mums – jaunimui – suprasti, jog mes ir esame mūsų valstybė.

Kipras

Atleiskit, kad parašau tik dabar. Sudalyvavusi vienos Lietuvai svarbiausių švenčių – Vasario 16 dienos – minėjime Lietuvos valstybės keliu, įgavau nepaprastus įspūdžius, kurių neužmiršiu iki gyvenimo galo. Kalbėti apie tai, kiek savarankiškumo ir patirties šis renginys suteikė, turbūt beprasmiška, nes apie tai tektų rašyti knygą, o gal dvi, kurių viena turėtų prasidėti ties įžengimu į didįjį  Šventaragio  slėnį, kur dabar stūkso katedra, simbolizuojanti Vilniaus sielą pačioje savyje. Įspūdžių, kurie prasidėjo vos užkopus scenos laipteliais, prieš akis atsiveriant tūkstantinei žiūrovų miniai, tikriausiai aprašyti nepajėgsiu. Tokia proga susirinkęs gausus jaunimo būrys nustebino kiekvieno jaunuolio asmeniniu pasiryžimu Tėvynės labui. Neilgas ir kiek vaikiškai džiugus mero pasveikinimas eisenoje priaugo iki buvusio Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus kalbos, o vėliau iki pat gerbiamo V. Landsbergio žinutės tautai, kuri nors ir kiek chaotiška, priminė apie tautos ir tautiškumo sąsają su Tėvyne ir gimtosios šalies bendryste, su kiekvienu asmeniu ir kai kuriomis asmenybėmis individualiai. Nors iš pat pradžių pasirodę kiek sutrikę, muzikantai eisenoje įsivažiavo į srauto ritmą ir iki pat Rasų kapinių išlaikė žygeivių dėmesį, kuris, deja, kiek apleido pačiose Rasų kapinėse vien dėl buities detalių.

Laima

Iki šios Vasario  16-osios eisenos man dar neteko patirti tokio stipraus vieningumo jausmo. Renginyje dalyvavo skirtingų kartų žmonės ir juos visus jungė bendras pasirinkimas, bendras požiūris. Jaučiausi esanti gyvos, pulsuojančios tautos dalimi, o ne pilku masės žmogumi ir didžiavausi tuo, kad esu lietuvė. Supratau, kad kiekvienas žmogus kuria save ir tuo pačiu ženkliai  keičia aplinką, kurioje gyvena. Šis renginys privertė susimąstyti apie tai, kas man yra orumas, savigarba, laisvės troškimas. Supratau, kad tauta turi subręsti tam, kad išmoktų tinkamai naudotis savo laisve – tai reiškia, kad turi įvykti virsmas pačiame žmoguje; jis neturi būti bailus, dejuojantis ar verkiantis. Priešingai – jis turi ugdyti savyje požiūrį į Tėvynę kaip į vertybę; turi būti tvirtas, valingas ir mokantis naudotis savo laisve. Taigi, renginio metu supratau tai, kad Lietuvą kuriame mes patys savo pasirinkimais, požiūriu ir darbais Tėvynės labui.

                                                                             Lauryna