Kviečiame dalyvauti kultūrologų ir literatūros tyrinėtojų suėjime „Simonas Daukantas šviežiai: sugrįžtuvės ir sugrąžintuvės“

Gegužės 2 d. 18.00 val. Valdovų rūmuose kviečiame dalyvauti kultūrologų ir literatūros tyrinėtojų suėjime „Simonas Daukantas šviežiai: sugrįžtuvės ir sugrąžintuvės“. Renginio metu taip pat vyks parodos katalogo pristatymas.
Dalyvauja: prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė, prof. dr. Roma Bončkutė, prof. dr. Brigita Speičytė, prof. habil. dr. Giedrius Subačius, prof. dr. Saulius Pivoras, Vida Girininkienė.
Renginys nemokamas. Būtina registruotis: http://bit.ly/2W5YNJ3

Kultūrologų ir literatūros tyrinėtojų suėjime bus gvildenamos S. Daukanto sąsajos su Vakarų intelektualine mintimi, aptariama jo tekstų įvairovė, jų kalba ir rašyba, jo nuopelnai. Bus kalbamasi apie tai, kas gi yra tie S. Daukanto padėti lietuvystės pamatai, kiek S. Daukanto tekstus pažįsta šiuolaikinė visuomenė, kodėl grįžtama prie kontroversiško jo vertinimo ir jis pavadinamas caro „aparačiku“.

Dėmesio bus skirta jaunosios kartos dialogui su S. Daukanto palikimu. Bus svarstomi S. Daukanto pristatymo mokiniams, studentams klausimai.

Renginio metu taip pat bus pristatytas parodos katalogas „Simonas Daukantas: Aš dėl lietuvystės pamatus dedu“, kurį bus galima įsigyti už specialią kainą.

Daugiau informacijos apie katalogą rasite čia (spauskite nuorodą)
Kviečiame dalyvauti!

logo_valdovu_mm