Kviečiame į diskusiją „Humanitarika mokykloje: kokios jos reikia mūsų vaikams ir jaunimui?“

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia į diskusiją
„Humanitarika mokykloje: kokios jos reikia mūsų vaikams ir jaunimui?“
Diskusija vyks šį penktadienį, spalio 18 d., 13 val. Lietuvių literatūros ir tautosakso institute (Antakalnio g. 6), Centrinių rūmų II aukšto salėje.

Lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos mokyklinės programos, vadovėliai, egzaminai nuolat sulaukia mokytojų, mokinių, tėvų kritikos. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija artimiausiu laiku ketina atnaujinti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Ji jau yra viešai paskelbusi Bendrųjų programų atnaujinimo gairių projektą: https://www.mokykla2030.lt/

Mokyklinės humanitarikos problemas kelia ir mokslininkai. Grupė jų yra parengusi ir visuomenei pristačiusi „Lietuvos humanitarinių mokslų raudonąją knygą“, kurioje pateikia pasiūlymų ir dėl humanitarinių dalykų mokykloje:

https://www.academia.edu/40198013/Lietuvos_humanitarini%C5%B3_moksl%C5%B3_Raudonoji_knyga

Bendroje mokslininkų, mokytojų ir jaunimo diskusijoje aptarsime, kokia šiandien būtų mokyklinės humanitarikos paskirtis. Kokie humanitarinio išsilavinimo pagrindai reikalingi Lietuvos moksleiviams? Kokie mokomieji dalykai ir kaip šiuos pagrindus galėtų suteikti? Kaip dabartinius humanitarinius dalykus turėtume atnaujinti – ką pakeisti, ko atsisakyti, kuo papildyti? O gal atėjo laikas keisti pačią dalykų sąrangą, į mokyklas įsileisti naujų humanitarinių disciplinų?

Diskusijoje dalyvaus mokytojų asociacijų lyderiai, studentai, mokslininkai Viktorija Daujotytė, Ingė Lukšaitė, Naglis Kardelis, Vilija Targamadzė, Regimantas Tamošaitis, Ramunė Šmigelskytė.

Laukiami visi, kam rūpi humanitarikos likimas Lietuvos mokyklose.

LLTI_logo