Kvietimas į visuotinį „Lituanistų sambūrio“ susirinkimą

2016 metų lapkričio 25 dieną, penktadienį, kviečiamas visuotinis Lituanistų sambūrio susirinkimas. Jis vyks Vilniaus universitete, Filologijos fakultete, pradžia 11 val.

Rytinė dalis skirta artėjančioms Kazio Bradūno 100-osioms metinėms: išklausysime mokslinį pranešimą apie tai, kaip poetas sutelkė žemininkus ir dirbo kultūrinį darbą išeivijoje, apie jo įtaką J. Marcinkevičiaus, M. Martinaičio ir S. Gedos kūrybai. Poeto duktė Elena Bradūnaitė pasidalins prisiminimais apie tėvą ir kartu su ja aplankysime Kazio Bradūno butą Didžiojoje gatvėje.

Kita renginio dalis skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Sužinosime, kokiais darbais mokslininkai planuoja paminėti šią datą. Pasitarsime, kaip į minėjimą galėtų įsilieti Lituanistų sambūris.

Vienas pranešimas skirtas aptarti, kokias Lietuvos visuomenines problemas išryškina naujausi tarptautiniai tyrimai ir kaip esamą padėtį galėtų keisti mokykla.

Po pietų pertraukos bus pateikta Jums vertinti pernai metų darbų ataskaita, pristatyti siūlymai ateinančių metų planui (laukiame Jūsų idėjų ir darbų), po to vyks rinkimai. Šiemet būtina atnaujinti valdybą ir išsirinkti naują pirmininką. Tikimės, kad pabaigoje bičiuliškai pabendrausime gerdami arbatą.

Labai kviečiame visus Lituanistų sambūrio narius ir jų draugus dalyvauti!

Lituanistų sambūrio valdybos pirmininkė

Vilija Dailidienė
2016-11-02

P.S. Informaciją papildysime.