Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos virtuali spaustuvė

Virtuali spaustuvė – seniausiųjų spaustuvių analogas virtualioje erdvėje. Joje rasite viską, ko reikia tam, kad galėtumėte sukurti mažą, tačiau unikalų spaudinį. Tuo pačiu turėsite galimybę susipažinti su pirmųjų spaudos presų veikimo principais bei spaudos istorija.

Kiekvienas, aplankęs virtualią spaustuvę, gali pabandyti savarankiškai sumontuoti spaudos presą, pasirinkti norimą šriftų rinkinį ir susidėlioti savo tekstą taip, kaip tai darydavo pirmieji spaustuvininkai. Iš virtualios spaustuvės rinkinių puošybai galima pasirinkti patinkančius puslapio rėmelių raštus, iliuminacijas bei užsklandas ir juos nuspalvinti atitinkamu istoriniu laikotarpiu naudotų natūralių dažų spalvomis. Savo kūrinius galėsite išsisaugoti kompiuteryje, persiųsti elektroniniu paštu kaip sveikinimą ar tiesiog atsispausdinti.

Virtuali spaustuvė skirta patiems įvairiausiems lankytojams ir gali būti naudojama įvairiais būdais. Mokytojams siūlome pabandyti pritaikyti virtualų spaudos presą kaip mokymo ir mokymosi priemonę pagrindinėse ar vidurinėse mokyklose (pavyzdžiui, mokantis apie spaudos atsiradimą ir raidą), o pradinių klasių moksleiviai galėtų naudotis šiuo įrankiu kaip kūrybinėmis dirbtuvėmis.

Virtualus spaudos presas gali pasitarnauti ir knygos ar spaudos istorijos dėstytojams bei šias disciplinas besimokantiems studentams. Virtualios spaustuvės kūrėjai tikisi, jog pastarieji galės lengviau įsisavinti rankinio spaudos preso veikimo principą, o dėstytojams siūlome į mokymo programas įtraukti kūrybinių užduočių, kurios padėtų paįvairinti mokymo programas.

Virtuali spaustuvė taip pat laukia visų atsitiktinai užklydusių lankytojų. Jos durys atviros tiems, kurie nori išbandyti jėgas kurdami įvairius sveikinimus, laiškus ar net originalias savo kūrybos knygeles.

Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus saugyklose saugomi patys seniausi ir unikaliausi bibliotekos fondų spaudiniai tapo Virtualios spaustuvės pagrindu. Iš Bibliotekoje saugomų senųjų knygų atrinktos dvi, kurių šriftai bei puošybos elementai ir buvo panaudoti kuriant Virtualią spaustuvę.

Išbandykite:
http://www.virtualispaustuve.eu/index.php?lang=lt&fbclid=IwAR2Be7TfWFUQK3VfiLvXK6PkRBzqHyMfvi2pILiILC4cmbC9dDEFp3NNXBE
mab