Lietuvos žydų genocido atminimo dienai paminėti

Rugsėjo 23 dieną visoje Lietuvoje yra skaitomi Holokausto metais nužudytų žydų vardai. Primename, kad šiemet Lietuvos žydų genocido atminimo diena sutampa su šabu, o per šabą kapinės nelankomos. Maloniai prašome gerbti žydų tautos tradicijas ir minint liūdnąją sukaktį į tai atsižvelgti.

Donatas Puslys rašo:
Šiandien, kai minime 75-ąsias Vilniaus geto sunaikinimo metines, o kartu prisimename ir visus Holokausto metu nužudytus mūsų bendrapiliečius, akivaizdu, kad šios atmintinos dienos reikia ne jiems, kuriems neva mes turime pademonstruoti kokį tai simbolinį gestą, o visų pirma mums patiems. Jie galėjo būti mūsų kaimynai, mūsų kolegos, bičiuliai… Tačiau juos pražudė naciai ir jų kolaborantai. Šiandien, kai svarstome, kodėl reikia vis atsigręžti į skaudžią istoriją, tampa aišku, kad tai, ar atmename ir kaip atmename yra veidrodis, kuriame galime išvysti savo tikrąjį veidą. Jis pasako mums apie tai, kaip kad bylojo ir Pranciškus, ar sugebame į centrą pastatyti kitą, ar visada norime stovėti tik patys; jis pasako, ar sugebame atjausti, ar tragiška mūsų šalies istorija pagaliau suteikė mums priešnuodį priešintis visoms totalitarinėms dehumanizuojančioms ideologijoms; jis pasako, ant kokių pamatų šiandien kuriame tautą, valstybę ir ar kalbos apie Lietuvos svetingumą, toleranciją, gebėjimą sugyventi, kurias datuojame dar nuo Vytauto laikų, yra tikrovė, apie kurią ir kalbėti daug nereikia, nes kiti tai puikiai mato, ar vis tik tik blizgus reklaminis plakatas, kuriuo norime prisidengti. Kviečiu visus šiandien bent akimirką sustoti ir apie tai susimąstyti.
FB-logo

 

Atminimo renginiai vyksta ne tik sostinėje Vilniuje, tačiau ir mažuose miesteliuose visoje šalyje – Jonavoje, Jurbarke, Molėtuose, Švėkšnoje, Kretingoje. Prie jau tradicine tapusios akcijos prisijungė ir iš Jonavos kilęs, o dabar Izraelyje gyvenantis rašytojas Grigorijus Kanovičius „Miestelio romanso“, aprašančio sunaikintą žydų štetlo gyvenimą, autorius skaitė nužudytų savo kaimynų iš Jonavos vardus.

Grigorijus Kanovičius skaito nužudytų savo kaimynų iš Jonavos vardus.

Bernardinai.lt

Holokausto klausimu. Mano elgesio kodeksas

Grigorijus Kanovičius. Sapnas apie dingusią Jeruzalę

Sergejus Kanovičius. Frau Finkelštein

 Emilis Jakštys. Minint Vilniaus geto likvidavimo sukaktį