Mažosios Lietuvos enciklopedija jau internete

Mažosios Lietuvos enciklopedija (2000–2009) nuo šiol ir internete! Visas jos turinys – spausdintiniai keturi tomai, apie 11000 straipsnių, 8500 iliustracijų – suskaitmeninta ir pasiekiama adresu www.mle.lt.

Mažosios Lietuvos enciklopedijos rengimo, leidimo ir skaitmeninimo idėją iškėlė ir finansavo Mažosios Lietuvos fondas, veikiantis JAV ir Kanadoje. Projekto vykdytojas Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

Šios enciklopedijos iniciatorius ir organizatorius tuometinis Mažosios Lietuvos fondo pirmininkas prof. dr. Vilius Pėteraitis (1914–2008) I tomo Pratarmėje taip apibūdino jos reikšmę ir kryptį: „Išskirtinė šio leidinio svarba – tai galimybė įamžinti nykstantį ar jau prarastą lietuvininkų, prūsų ir kuršių kultūros paveldą, turintį neįkainojamą vertę ne tik lietuvių ar kitų baltų, bet ir visos Europos kultūrai.
Šioje enciklopedijoje pirmenybė teikiama tam, kas lietuviška, prūsiška, kuršiška, baltiška. Iškeliami Mažosios Lietuvos ir Tvankstos gyventojų autentiški ir išskirtiniai bruožai, jų ypatumai ir savitumas.“

Enciklopedijos internete adresas – www.mle.lt

MELC