„Naujosios Romuvos“ ir „Pašvaistės“ likimas – skaitytojų rankose

2021-uosius pradedame su gana liūdnomis žiniomis iš Spaudos rėmimo fondo: Naujajai Romuvai skirta 9000 € (mažiau nei pernai, o pernai buvo mažiau nei užpernai), Pašvaistei – 2000 € (irgi mažiau nei pernai, o pernai – mažiau nei užpernai).

Truputis detalių, kad suprastume, ką tai reiškia: mūsų autoriai jau gerą dešimtmetį nematė honorarų ir tikriausiai pamiršo šios sąvokos prasmę; abiejų žurnalų „projektų“ vadovė, jų ir visų mūsų knygų tekstų redaktorė turi minimalų atlyginimą kaip nekvalifikuotas darbininkas; dailininkui maketuotojui kas trečią mėnesį sumokama 250 €, meno redaktorei – 160 €. Taip buvo pernai – šiais metais bus dar blogiau.
Po 2014-ųjų katastrofos (nė cento iš Spaudos rėmimo fondo!) mūsų bičiulių iniciatyva ir pastangomis vyko labdaros koncertai, meno aukcionai ir kitos akcijos ir tik dėl to Naujoji Romuva nebuvo palaidota. Dabar, pandemijos sąlygomis, tokio pobūdžio renginiai neįmanomi, todėl redakcija būtų nepaprastai dėkinga už bičiuliškus patarimus ir rekomendacijas, kaip išbristi iš susidariusios pavojingos situacijos.
Pašvaistės padėtis visiškai tragiška: valstybiniai „rėmėjai“ mano, kad žurnalo numeriui pakaktų 333,33 € (2000 : 6) – pusės minimalios vieno žmogaus algos. Sužinoję apie tai iš facebook’o, jaunieji Pašvaistės entuziastai tuoj pat ėmė pildyti redakcijos sąskaitą iš savo ne itin storų piniginių. Jeigu manytumėte, kad Naujosios Romuvos bičiuliams irgi tiktų toks žurnalo palaikymo būdas, štai procedūrai būtini duomenys: Naujosios Romuvos fondas, LT10 7300 0100 0244 9611. Praneškite apie tai savo bičiuliams, kurie galbūt dar nėra Naujosios Romuvos bičiuliai, bet galėtų netrukus jais tapti.
Nuoširdžiausiai tikime, kad bičiulystė ir solidarumas padės mums įveikti šią tikrai ne stichinę, veikiau socialinę nelaimę.
FB-logo