Netektis. Harper Lee (1926 06 28 – 2016 02 19)

Mirė amerikiečių rašytoja Nelle Harper Lee (Nelė Harper Li), išgarsėjusi savo šedevru „Nežudyk strazdo giesmininko“ („To Kill a Mockingbird“). 1960 metais pasirodęs romanas, įvertintas Pulitzerio premija, apibrėžė rasinę neteisybę Didžiosios Depresijos laikotarpiu JAV pietuose ir buvo įtrauktas į privalomus skaitinius mokyklose visame pasaulyje.

1960 metais pasirodęs romanas, įvertintas Pulitzerio premija, apibrėžė rasinę neteisybę Didžiosios Depresijos laikotarpiu JAV pietuose ir buvo įtrauktas į privalomus skaitinius mokyklose visame pasaulyje. Knyga išversta į daugiau kaip 40 kalbų, pagal ją pastatytas „Oskaru“ įvertintas filmas su Gregory Pecku.

Knygoje „Nežudyk strazdo giesmininko“ pasakojama apie juodaodį, neteisingai apkaltintą baltaodės išprievartavimu, ir narsų advokatą Atiką Finčą, kuris nepaklūsta savo visuomenei ir imasi ginti jį.

Šis romanas – reikšmingas XX amžiaus Amerikos literatūros kūrinys, o A.Finčas – vienas mėgstamiausių personažų Amerikos kultūroje.

2015-ųjų vasarą Monrouvilio gyventojai skubėjo įsigyti naują H.Lee romaną „Eik, pastatyk sargybinį“ (Go Set a Watchman), kuris vieną liepos vidurnaktį pasirodė prekyboje.

H.Lee gimtasis Monrouvilis, kuris buvo abejuose romanuose vaizduojamo Meikombo prototipu, gaudė iš susijaudinimo, švęsdamas klasika tapusios knygos „Nežudyk strazdo giesmininko“ tęsinio pasirodymą.

Romanas „Eik, pastatyk sargybinį“ buvo parašytas gerokai prieš literatūros klasika tapusį „Strazdą giesmininką“. Abiejuose romanuose yra daug tų pačių veikėjų. Naujai išleistoje knygoje, kurios rankraštis buvo dingęs, bet pernai vėl surastas, rašoma apie jos veikėjo Skauto Finčo sugrįžimą namo į pramanytą Meikombo miestą šeštajame dešimtmetyje.

H.Lee gimė 1926 balandį ir buvo jauniausia iš keturių vaikų. Jos tėvas buvo teisininkas ir Pilietinio karo generolo Roberto E. Lee palikuonis.

15 min.logo

 

Išsamiau apie rašytoją:

Rašytoja Harper Lee išleis „Nežudyk strazdo giesmininko“ tęsinį
Harper Lee išmintis
Mirė „Nežudyk strazdo giesmininko“ autorė Nelle Harper Lee