Padėkime Lietuvos medikams kovoti su koronavirusu

Aštrėjant situacijai dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje, vis daugiau gyventojų supranta, koks svarbus dabar medikų darbas. Daugelis jau nori jiems padėkoti ar paremti. Vilniaus miesto savivaldybė, Maltos ordino pagalbos tarnyba ir Aukok.lt komanda inicijuoja paramos rinkimą pačioms svarbiausioms apsauginėms priemonėms Lietuvos medikams įsigyti.

Paramos lėšomis bus įsigytos apsauginės priemonės medikams, tiesiogiai dirbantiems ir turintiems kontaktą su sergančiais arba galimai sergančiais asmenimis ligoninėse. Šiandieninis medicinos įstaigų poreikis – mažiausiai 80 000 apsaugos priemonių komplektų, į kuriuos įeina respiratoriai, apsaugantys kostiumai, vienkartinės pirštinės ir veido kaukės, apsauginiai veido ir akių skydai/akiniai.

Šių priemonių poreikis yra kur kas didesnis nei šiuo metu galima įsigyti už Lietuvos įmonių ir piliečių paaukotas lėšas. Skirtingos paramos kampanijos ir lėšų rinkimo akcijų iniciatoriai toliau aktyviai kooperuojasi siekdami geriausių sąlygų.

Visos surinktos lėšos bus skirtos priemonių įsigijimui ir tiekimui, jokie administraciniai mokesčiai netaikomi. Priemonės bus perkamos ir teikiamos ligoninėms, atsižvelgiant į surinktą paramos sumą ir esamą poreikį, o informacija apie tai teikiama ir nuolat atnaujinama šiame puslapyje.

Jeigu šių priemonių bus įsigyta pakankamai Vilniaus miesto savivaldybės ar Sveikatos apsaugos ministerijos lėšomis, visa suaukota parama pasieks medikus, tik kitokia forma.

Būkime sveiki, saugūs ir spręskime šią sudėtingą situaciją kartu!

Aukok.lt (aukoti galima tiesiai iš svetainės, tereikia spustelėti aukok.lt)