Pirmoji virtuali lietuvių kalbos viktorina – be įtampos, be sienų ir su linkėjimais tęsti

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvių kalbos draugija pirmą kartą surengė visuotinę virtualią lietuvių kalbos viktoriną. Šiais metais viktorina buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Specialiai sukurtoje paskyroje visą parą Lietuvos laiku, nuo vidurnakčio iki vidurnakčio, buvo galima pasigalynėti su LKD parengtais kláusimais. Viktorinos rengėjai – LKD valdybos nariai – džiaugėsi sulaukę įdomių kláusimų iš LKD tarybos narių ir skyrių vadovų bei jų kolegų. Kláusimų gauta tiek, kad viktorinos rengėjams bus iš ko rinktis ir kitąmet. Šių metų viktoriną sudarė Genovaitė Kačiuškienė ir Rita Urnėžiūtė, padedamos LKD valdybos narių, internetinį viktorinos pavidalą sukūrė ir jos rezultatus apdorojo Indrė Skramtai.
Iš viso dalyvių laukė 25 kláusimai, buvo prašoma pažymėti vieną tinkamą atsakymą iš kelių siūlomų variantų.

Lituanistų sambūris nuoširdžiausiai džiaugiasi LKD sumanymu rengti virtualią kalbos viktoriną ir linki, kad viktorinoje dalyvautų kuo daugiau kalbą mylinčių žmonių.

Pirmąją visuotinę virtualią lietuvių kalbos viktoriną „Gimtojoje kalboje“ (2018 m., Nr. 5) apžvelgia  Rita Urnėžiūtė, Indrė Skramtai.
GK 2018_05_Viktorina