Ramunė Vaskelaitė. Vienažodė astrologijos terminija kilmės požiūriu

Astrologijos terminija – iš kur ji kilusi? Būtent į astrologijos terminus nukreipia žvilgsnį Lietuvių kalbos instituto Terminologijos centro vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Ramunė Vaskelaitė. Iš jos atlikto tyrimo aiškėja, kad ši sritis turi ištisą terminų sistemą.

Terminijos šaknys, kaip ir pačios astrologijos šaknys, remiasi į Antiką. Kadangi lietuviškų astrologijos mokslo knygų ar aukštosioms mokykloms skirtų vadovėlių nerengiama, tyrėja analizei pasirenka terminiją, gyvuojančią astrologijos svetainėse, ir kol kas tiria tik vienažodžius terminus. Tačiau ir jų, kilusių iš graikų ar lotynų kalbos, suskaičiuojama daugiau nei 50. Taigi, vyrauja skolintinė terminija.
Pati astrologija iš šio straipsnio irgi iškyla kaip kur kas sudėtingesnė sritis nei laikraščiuose, žurnaluose ar portaluose skelbiami horoskopai.
Skaitykite Ramunės Vaskelaitės mokslinį straipsnį „Vienažodė astrologijos terminija kilmės požiūriu“, ką tik paskelbtą leidinio „Terminologija“ 27-ajame numeryje, ir susipažinkite su įdomiąja astrologijos terminija. Straipsnį rasite čia: http://bit.ly/36GiwGJ