Renkame 2020-ųjų Metų žodį ir Metų posakį

Ketvirtą kartą Lietuvoje renkamas Metų žodis ir Metų posakis. 2020-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimus organizuoja Lietuvių kalbos draugija (LKD), Lietuvių kalbos institutas (LKI) ir portalas Alfa.lt.
Kandidatai dalyvauti šiuose rinkimuose buvo siūlomi iki 2021 m. sausio 1 d. Iš viso el. paštu ir socialiniame tinkle „Facebook“ pasiūlytas 61 žodis ir 45 posakiai. Iš jų komisija sudarė žodžių ir posakių dešimtukus balsavimui portale Alfa.lt. Į dešimtukus patekę žodžiai ir posakiai plačiau bus pristatomi rinkimams skirtoje portalo skiltyje.

Balsavimas vyks iki 2021 m. vasario 20 d. Kaip jau įprasta, Metų žodį ir Metų posakį rinks ir komisija. Visuomenės ir komisijos balsavimo rezultatai bus paskelbti 2021 m. vasario 21 d., Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Praėję metai buvo ypač gausūs naujadarų, tad komisija ketina atskirai paskelbti ir savo išrinktą Metų naujadarą. Tai rinkimų naujovė. Bus įdomu, kuris 2020-ųjų naujadaras komisijai pasirodys vertas šio vardo.

Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų komisijoje dirba 8 nariai: doktorantė Agnė Aleksaitė (LKI), filologas, redaktorius Virginijus Gasiliūnas (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas), vertėjas ir literatūros kritikas Laimantas Jonušys, portalo Alfa.lt vyr. redaktorius Ovidijus Lukošius, LKD valdybos pirmininkės pavaduotojas akad. prof. habil. dr. Bonifacas Stundžia, žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Ramūnas Terleckas, LKD valdybos sekretorė Rita Urnėžiūtė, LKD garbės narys prof. habil. dr. Kazimieras Župerka.

Kokį ženklą 2020-ieji paliko mūsų kalboje? Balsuokime – ir pamatysime.

Už Metų žodį balsuoti reikia čia.

Už Metų posakį balsuoti reikia čia.

Parengė Rita Urnėžiūtė, „Gimtosios kalbos“ vyr. redaktorė

alfa logo

MŽ 2020 lankst