„Sraigės“ apdovanojimas – informatikams ir nacionalinio diktanto koordinatorei

Šiandien Lietuvos mokslų akademijoje bus įteikti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimai už lietuvių kalbos puoselėjimą – reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos plėtojimą ir visuomenės kalbinį švietimą.

Diplomai bus įteikti:
• Vilniaus universiteto (VU) prof. dr. Valentinai DAGIENEI, doc. dr. Gintautui GRIGUI, dr. Tatjanai JEVSIKOVAI – už lietuviškos kompiuterijos srities terminijos kūrimą, terminų žodynų rengimą;
Aldonai KALUINIENEI – už mokslinių ir taikomųjų kalbotyros darbų redagavimą;
Vytautei ŠMAIŽYTEI – žurnalistei, komunikacijos specialistei – už ilgametį Nacionalinio diktanto konkurso organizavimą ir koordinavimą.

Nuoširdžiausiai sveikiname!

Apdovanojimo simbolis – skulptūrėlė „Sraigė“, kurią sukūrė Rokas Dovydėnas.

Skulptūrėlė „Sraigė“ (autorius R. Dovydėnas)

VU Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai prof. dr. Valentina Dagienė, doc. dr. Gintautas Grigas, dr. Tatjana Jevsikova yra parengę kompiuterijos terminų žodynų, vadovėlių ir mokomųjų knygų, publikacijų informatikos terminijos klausimais, sukūrę ir į vartoseną įdiegę nemažai lietuviškų kompiuterijos terminų. Svarbiausi darbai:
• Valentinos Dagienės, Gintauto Grigo ir Tatjanos Jevsikovos „Enciklopedinis kompiuterijos žodynas“, I–III leid. (Vilnius, 2005, 2008, 2012);
• Valentinos Dagienės, Gintauto Grigo ir Tatjanos Jevsikovos monografija „Programinės įrangos lokalizavimas“ (Vilnius, 2010);
• Valentinos Dagienės, Gintauto Grigo ir Tatjanos Jevsikovos vadovėlis „Programinės įrangos lokalizavimo pagrindai“ (Vilnius, 2011);
• Valentinos Dagienės ir Tatjanos Jevsikovos „Aiškinamasis kompiuterijos terminų žodynas“ (Vilnius, 2016).
Aldona Kaluinienė daugelį metų dirba mokslinės literatūros kalbos redaktore (1972–1992 m. leidykloje „Mintis“, nuo 2001 m. Lietuvių kalbos instituto leidykloje). Ji redagavo ne vieną reikšmingą kalbotyros mokslo leidinį, iš pastaraisiais metais suredaguotų darbų išskirtini šie: „Baltų kalbų atlasas. Prospektas“ (Rīga, Vilnius, 2009), „Baltų kalbų atlasas. Leksika. Flora“, d. I (Vilnius, 2013), „Lituanistinis Augusto Schleicherio palikimas“, t. I, II (Vilnius, 2008, 2014), žurnalai „Archivum Lithuanicum“ ir „Terminologija“.
Vytautė Šmaižytė yra pagrindinė Nacionalinio diktanto rengėja ir koordinatorė. Jos pastangomis kiekvienais metais vis daugiau žmonių diktantą rašo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Nuo 2013 metų nacionalinio diktanto dalyvių padaugėjo nuo 3000 iki daugiau kaip 23 000.
Apdovanojimai už lietuvių kalbos puoselėjimą skiriami nuo 2015 metų. Pirmieji buvo apdovanoti geriausi mokslinių leidinių redaktoriai.

Apdovanojimus teiks Kalbos komisijos pirmininkė dr. Daiva Vaišnienė ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas.

Renginio pradžia – 15 val.

VLKK