Tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Reikšmė kalboje ir kultūroje“

Šių metų rugsėjo 23–24 d. kviečiame į tarptautinę mokslinę Jono Jablonskio konferenciją „Reikšmė kalboje ir kultūroje“!
Jono Jablonskio vardo konferencija pakaitomis rengiama Vilniaus universiteto Filologijos fakultete ir Lietuvių kalbos institute nuo 1993 m. Šiais metais pirmą kartą konferencijos istorijoje dėmesys dvi dienas bus koncentruojamas į semantikos problemas senojoje raštijoje, tarmėse, bendrinėje kalboje, taip pat į kultūrinių reikšmių aspektus. Konferencijos „Reikšmė kalboje ir kultūroje“ tikslas – suburti įvairių kalbos lygmenų reikšminiais aspektais besidominčią tarptautinę patyrusių ir jaunųjų lingvistų bendruomenę akademiniam dialogui, suteikti galimybę gilinti semantikos žinias, keistis skirtingų lingvistinių mokyklų metodologine patirtimi.

Renginyje dalyvaus apie 70 tyrėjų iš įvairių pasaulio šalių: Austrijos, Čekijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Švedijos, Šveicarijos ir Vokietijos. Per konferenciją jie dirbs 4-iose sekcijose:

  • Bendrinės kalbos sekcijoje;
  • Dialektologijos sekcijoje;
  • Etnolingvistikos sekcijoje;
  • Senosios raštijos sekcijoje.

Kviestiniai konferencijos pranešėjai yra pripažinti mokslininkai iš Lietuvos ir užsienio: prof. habil. dr. Jerzy Bartmiński (Liublinas), Pietro Umberto Dini (Piza), pof. habil. dr. Danguolė Mikulėnienė (Vilnius), doc. dr. Antanas Smetona (Vilnius).

Tarptautinę mokslinę Jono Jablonskio konferenciją „Reikšmė kalboje ir kultūroje“ remia Lietuvos mokslo taryba, VU Filologijos fakultetas ir Lenkų institutas Vilniuje.

23-j-jablonskio-konferencija-programa

Daugiau informacijos rasite internetinėje konferencijos svetainėje.

Kviečiame dalyvauti!

vunaujienos_logo