Nacionalinė J. Basanavičiaus premija – mitologei ir tautosakininkei dr. Nijolei Laurinkienei

Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos komisija 2019 metų premiją nusprendė skirti mitologei ir tautosakininkei, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus vyriausiajai mokslo darbuotojai, habilituotai humanitarinių mokslų daktarei Nijolei Laurinkienei. Premija jai paskirta už reikšmingus mokslinius baltų mitologijos ir pasaulėvaizdžio tyrimus, etninės kultūros ir lietuvybės pamatų stiprinimą, visuomenės švietimą.
Nuoširdžiausiai sveikiname!
Skaityti toliau: Nacionalinė J. Basanavičiaus premija – mitologei ir tautosakininkei dr. Nijolei Laurinkienei

Išėjo 10-asis „Gimtosios kalbos“ (2019) numeris

„Gimtosios kalbos“ spalio mėnesio numeryje – Alvidos Gedaminskienės  pasakojimas apie tai, kas ir kaip Tautinių bendrijų namuose mokosi valstybinės kalbos, Erikos Rimkutės straipsnis apie lietuvių kalbos pastoviųjų žodžių junginių išteklius, Aurelijos Gritėnienės recenzija apie Neringos Vaitkutės „Klampynių kronikas“.
Skaityti toliau: Išėjo 10-asis „Gimtosios kalbos“ (2019) numeris

Viktorija Daujotytė. Kuo svarbi Donato Saukos knyga „Apie laiką ir save“

Donatas Sauka – Vilniaus universiteto dėstytojas, profesorius, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, keliolikos disertacijų mokslinis vadovas, reikšmingų humanistikos mokslo veikalų (Tautosakos savitumas ir vertė, Žemaitės stebuklas, Jurgis Savickis – XX amžiaus literatūros šifras, Fausto amžiaus epilogas), autoritetingai pripažinto lietuvių tautosakos vadovėlio autorius. Ne tik mokslininkas, ne tik meno bei literatūros, bet ir visuomenės kritikas. Kūrybingas, plačių interesų, atviro matymo ir mąstymo horizonto. Laikas jam teko toks, kad daugelio savo aspiracijų negalėjo realizuoti.
Skaityti toliau: Viktorija Daujotytė. Kuo svarbi Donato Saukos knyga „Apie laiką ir save“

Kviečiame dalyvauti 4-ojoje tarptautinėje mokslinėje Aleksandro Vanago konferencijoje

Maloniai kviečiame dalyvauti 4-ojoje tarptautinėje mokslinėje Aleksandro Vanago konferencijoje „Tikriniai žodžiai erdvėje ir erdvė tikriniuose žodžiuose“.
Konferencija vyks 2019 m. lapkričio 7–9 d. Lietuvių kalbos institute, P. Vileišio g. 5, LT-10308 Vilnius.

Vizualizacija-Vanago-konferencijai-1
Skaityti toliau: Kviečiame dalyvauti 4-ojoje tarptautinėje mokslinėje Aleksandro Vanago konferencijoje

Lietuviai dirbtinį intelektą pasitelkė e. vertyklei – ketina konkuruoti su „Google“

Lietuviai pasitelkė dirbtinį intelektą, kad sukurtų e. vertyklę, pranokstančią „Google“ vertėją. Vilniaus universiteto mokslininkai kartu su partneriais kuria sistemą, sugebančią automatiškai versti tekstus iš (į) 5 kalbų poras. Projektą, finansuojamą ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis, planuojama užbaigti iki 2021 metų. Į jį bus investuota 3,8 mln. eurų. Skaityti toliau: Lietuviai dirbtinį intelektą pasitelkė e. vertyklei – ketina konkuruoti su „Google“

Kviečiame į diskusiją „Humanitarika mokykloje: kokios jos reikia mūsų vaikams ir jaunimui?“

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia į diskusiją
„Humanitarika mokykloje: kokios jos reikia mūsų vaikams ir jaunimui?“
Diskusija vyks šį penktadienį, spalio 18 d., 13 val. Lietuvių literatūros ir tautosakso institute (Antakalnio g. 6), Centrinių rūmų II aukšto salėje.
Skaityti toliau: Kviečiame į diskusiją „Humanitarika mokykloje: kokios jos reikia mūsų vaikams ir jaunimui?“

Daug žmonių rašydami šiuos 10 lietuviškų žodžių suklysta. Ar nesuklysite jūs?

Ar gerai išmanote lietuvių kalbos rašybos taisykles? Portalas 15min sukūrė testą, kuris leis pasitikrinti šios srities žinias.

Testą sudaro 10 klausimų. Visuose turėsite pasirinkti, kuri tam tikro žodžio rašyba yra taisyklinga. Ar pavyks išvengti klaidų? Tai sužinosite atsakę į visus 10 klausimų. Testą rasite žemiau. Norėdami pradėti spręsti testą, spauskite „Pradėti“. Sėkmės!

Skaityti toliau: Daug žmonių rašydami šiuos 10 lietuviškų žodžių suklysta. Ar nesuklysite jūs?