Kviečiame į konferenciją „Mūsų mokytojai – Daukantas ir Vydūnas“

Prieš 225 metus gimė Simonas Daukantas, prieš 150 metų – Vydūnas. Minime Simono Daukanto ir Vydūno metus, tad kviečiame į konferenciją „Mūsų mokytojai – Daukantas, Vydūnas“. Konferencijos tikslas – įprasminti Europos paveldo metus, aptarti Simono Daukanto ir Vydūno darbų ir idėjų aktualumą šiandienos mokyklai, visuomenei, pasidalyti naujausiais literatūros, istorijos, kultūros tyrimais ir įžvalgomis, telkti akademinę ir mokytojų bendruomenę.
Skaityti toliau: Kviečiame į konferenciją „Mūsų mokytojai – Daukantas ir Vydūnas“

„Donskiškieji pokalbiai“. I diskusija. „Mes ir jie: dar kartą apie nacionalizmą ir patriotizmą“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pradedamas diskusijų ciklas „Donskiškieji pokalbiai“. Pirmoje diskusijoje „Mes ir jie: dar kartą apie nacionalizmą ir patriotizmą“ bus gausu Leonido Donskio idėjų, kurios niekad neišvengdavo rimtų kaktomušų.
Skaityti toliau: „Donskiškieji pokalbiai“. I diskusija. „Mes ir jie: dar kartą apie nacionalizmą ir patriotizmą“

Informacija

Šiemet tradicinė Lituanistų sambūrio konferencija „Mūsų valstybė: atramos ir perspektyvos“ įvyks Vilniuje lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis.
Artimiausiu metu paskelbsime konferencijos programą.

Lituanistų sambūrio valdyba

Erika Rimkutė, Laura Vilkaitė-Lozdienė. Moterys ir vyrai portale DELFI.lt: panašūs ar skirtingi?

Pastovieji žodžių junginiai, dažnai besikartojantys tam tikrų diskurso bendruomenių kalboje, vadinami kolokacijomis. Šie leksiniai vienetai yra lengvai atpažįstami, įprasti ir nuspėjami, pavyzdžiui: pastaruoju metu, darė stebuklus, priimti sprendimą, mesti iššūkį ir pan. Kolokacijos tiriamos įvairiais aspektais. Jas galima laikyti ir rodikliu, padedančiu nustatyti, kaip vaizduojamas vienas ar kitas reiškinys.
Skaityti toliau: Erika Rimkutė, Laura Vilkaitė-Lozdienė. Moterys ir vyrai portale DELFI.lt: panašūs ar skirtingi?