Tarptautinė mokslinė konferencija„Pranciškus Skorina ir Renesanso knygos kultūra“

Seimas 2022 m. paskelbė Pranciškaus Skorinos metais. Ta proga Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas ir LMA Vrublevskių biblioteka su partneriais inicijuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Pranciškus Skorina ir Renesanso knygos kultūra“. Konferencija vyks 2022 m. rugsėjo 22‒23 d. Vilniuje. Norintys dalyvauti kviečiami teikti pranešimų santraukas iki gruodžio 1 d.
Skaityti toliau: Tarptautinė mokslinė konferencija„Pranciškus Skorina ir Renesanso knygos kultūra“

Tarptautinė raštingumo diena

Lietuvių kalba jau ir saviesiems, kalbantiems iš prigimties, pasidarė sunki, per sunki. Nors ir rašome diktantus, randame raštingų ir raštingiausių. Bet nebesiekiame kalbinės inteligencijos, rodome daug viešo aplaidumo. <…> Ar mes turime kalbinės savigarbos? Ar ne čia silpniausia mūsų vieta? O norime, kad visi mūsų valstybės piliečiai gerai mokėtų lietuviškai. Norėkime pirmiausia iš savęs, iš savųjų.
Viktorija Daujotytė

Netektis. Prof. Bronius Vaškelis (1922 11 14–2021 09 03)

Skaudi netektis – vakar, rugsėjo 3 d., eidamas 99-uosius metus, JAV, Floridoje, mirė literatūrologas, teatrologas, vyriausias Lietuvos rašytojų sąjungos narys prof. Bronius Vaškelis (1922 11 14–2021 09 03) – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Garbės profesorius, buvęs VDU Rektorius, Menų fakulteto Teatrologijos katedros įkūrėjas, tarptautinės vakarietiškos teatro tyrimų mokyklos Lietuvoje pradininkas, filantropas, skatinęs ir rėmęs humanitarinių mokslų plėtrą bei studentų mokslinę veiklą.
Skaityti toliau: Netektis. Prof. Bronius Vaškelis (1922 11 14–2021 09 03)

Įvertinta kukli Czesławo Miłoszo palikimo saugotoja – Giedrė Kadžiulytė

Pirmadienį Kėdainių rajono savivaldybėje vykusio Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos konkurso komisijos posėdžio metu slaptu balsavimu išrinkta šių metų premijos laureatė. Ja tapo Giedrė Kadžiulytė – redaktorė, leidėja, kultūros renginių organizatorė bei leidyklos „Apostrofa“ vadovė. Premija laureatei skirta už leidybinę veiklą, skirtą Česlovo Milošo kūrybai ir jo kūrybos vertimus.
Nuoširdžiausiai sveikiname!
Skaityti toliau: Įvertinta kukli Czesławo Miłoszo palikimo saugotoja – Giedrė Kadžiulytė

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras kviečia prenumeruoti „Gimtąją kalbą“

Kalbinio gyvenimo naujienos ir pasižvalgymai po įvairias kalbos tyrimų sritis, kalbininkų patarimai ir kalbos populiarinamieji straipsniai, apžvalgos ir recenzijos, skyreliai „Pedagogo užrašai“, „Metų žodis ir Metų posakis“, „Svetur“, „Iš praeities“, „Žiupsneliai“ – visa tai laukia skaitytojų 2022 m. „Gimtosios kalbos“ žurnale.
Skaityti toliau: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras kviečia prenumeruoti „Gimtąją kalbą“