Rengiamasi grįžimui į mokyklas: paskelbti reikalavimai dėl ugdymo organizavimo įstaigose

Nuo kitos savaitės mokiniai gali grįžti į mokyklas, tačiau karantino metu reikės laikytis tam tikrų sąlygų ir rekomendacijų: išlaikyti bent vieno metro atstumą, vengti skirtingų klasių kontakto, prioritetą teikti grupinių veiklų organizavimui lauke.
Skaityti toliau: Rengiamasi grįžimui į mokyklas: paskelbti reikalavimai dėl ugdymo organizavimo įstaigose

Gegužės 31 d. bus paskelbti IBBY Lietuvos skyriaus 2019 m. Geriausių knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų nugalėtojai

IBBY Lietuvos skyriaus Geriausių 2019 m. knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų ceremonija įvyks š. m. gegužės 31 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Dėl karantino apribojimų dalyvių skaičius bus labai ribotas, tad kviesime visus žiūrėti apdovanojimų tiesioginę transliaciją portale www.15min.lt.
Skaityti toliau: Gegužės 31 d. bus paskelbti IBBY Lietuvos skyriaus 2019 m. Geriausių knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų nugalėtojai

Pepei – 75-eri! Kviečiame švęsti gimtadienį kartu ir dalyvauti konkurse!

Piliulytės, geros būkit, kad nereiktų ūgti – tokį burtažodį šnabždėjo Pepė, Tomis ir Anika, gerdami stebuklingas piliules, kurios padeda neužaugti. Nors piliulės suveikė ir Pepė džiaugėsi, kad „nebereikės būti dideliems, neturėsim nuospaudų ir kitokių bėdų“, literatūros dėsniai sutvarkė taip, kad štai jau 75-eri metai, kai Pepei nuolat devyneri!
Skaityti toliau: Pepei – 75-eri! Kviečiame švęsti gimtadienį kartu ir dalyvauti konkurse!

Netektis. Pranas Kniūkšta (1933 09 24–2020 05 04)

Gegužės 4 d. netekome ilgamečio aktyvaus lietuvių kalbos puoselėtojo, kalbininko, Kalbos kultūros leidinio vyriausiojo redaktoriaus Prano Kniūkštos.
Pranas Kniūkšta gimė 1933 m. rugsėjo 24 d. Barzdžių kaime, Salantų valsčiuje, Kretingos apskrityje. Mokėsi Klausgalvų pradžios mokykloje, nuo 1946 m. – Salantų vidurinėje mokykloje, 1954–1959 m. Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą.
Skaityti toliau: Netektis. Pranas Kniūkšta (1933 09 24–2020 05 04)

Kęstutis Subačius. Mokytojas ir mokinys – neišvengiama akistata

Dauguma iš mūsų rinkomės mokytojo kelią niekieno neverčiami, t.y. patys norėjom visą gyvenimą mokyti, bendrauti su jaunesniais, būti jiems autoritetu. Turbūt suprantame, kad mokytojo autoritetas priklauso nuo mūsų pačių. Niekas negali liepti, įsakyti gerbti kitą asmenį. Kaip ir mums niekas negali nurodyti, ką gerbti, ko ne. Nemanau, kad tėvai namuose iškart vaikams perša savo požiūrį, savo nuomonę, ką gerbti, ko negerbti. Taigi skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas. Tad ar visada pavyksta mums įgyti pagarbą, būti pavyzdžiu mokiniams.
Skaityti toliau: Kęstutis Subačius. Mokytojas ir mokinys – neišvengiama akistata