Martyno Mažvydo „Katekizmas“ virtualiai

Tradicija Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje balandžio 1 d. pamatyti eksponuojamą pirmąją spausdintą lietuvišką knygą – Martyno Mažvydo „Katekizmą“ – nėra nutraukta.
Šiemet 450 metų sukaktį mininti VU biblioteka dėl pasaulyje susiklosčiusios padėties unikalų leidinį kviečia apžiūrėti virtualiai, o ekspozicija nukeliama į, tikimės, netolimą ateitį.
Skaityti toliau: Martyno Mažvydo „Katekizmas“ virtualiai

Prasideda visuotinis nuotolinis mokymas(is)

Mielieji Kolegos,
Lietuvoje prasideda visuotinis nuotolinis mokymas(is). Nelengvas metas. Natūralu, kad neįprasta veikla kelia nemažai klausimų, bet neabejokite – mes visi į juos rasime optimaliausius atsakymus. Juk tų atsakymų ieškosime drauge su savo mokiniais, su jų tėveliais. Būkime tikri, kad iškylančios problemos yra ir didelė galimybė tobulėti. Kartu mes galime viską. Būkime susitelkę, būkime vieningi.
Sveikatos ir sėkmės!

Netektis. Eglė Juodvalkė (1950 01 28–2020 03 29)

Eglė Juodvalkė – Čikagoje gimusi poetė, žurnalistė, rašytoja. Čia universitete studijavo slavistiką ir teatro meną. „Laivės“ ir „Laisvosios Europos“ radijo darbuotoja. Poezijos rinkiniuose „Jei tu paliesi mane“ (1972) bei „Pas ką žiedas žydi“ (1983) pratęsė neornamentuotos kalbos generacijos tradicijas, atsisakiusi klasikinės formos, eilėraštį kuria kaip fragmentišką pasakojimą, dažnai teatralizuotą, ritualizuotą. Anot Dalios Satkauskytės, poetei būdingas bendrumo su savo gentimi jausmas, kuris yra labiau egzistencinis, o ne lokalinis matmuo. Jos poezijoje folkloro motyvai įsipina į pasaulio kultūros kontekstą.
Skaityti toliau: Netektis. Eglė Juodvalkė (1950 01 28–2020 03 29)

Parengtos rekomendacijos, kaip išvengti tinklų „lūžimo“ prasidėjus nuotoliniam mokymui

Ryšių reguliavimo tarnyba kartu su elektroninių ryšių paslaugų teikėjais parengė rekomendacijas, kaip sklandžiai organizuoti nuotolinio mokymo procesą ir išvengti tinklų „lūžimo“ prasidėjus nuotoliniam mokymui.
Skaityti toliau: Parengtos rekomendacijos, kaip išvengti tinklų „lūžimo“ prasidėjus nuotoliniam mokymui