Iš JAV į Uteną atvežta urna su Alfonso Nykos-Niliūno palaikais

Jau ne kartą buvo rašyta, jog žymus poetas, vertėjas, literatūros kritikas, Nacionalinės premijos laureatas, Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaras Alfonsas Nyka-Niliūnas (tikra pavardė – Čipkus) gimė 1919 metų liepos 15 dieną Nemeikščiuose (Utenos sen.). Ilgą laiką gyveno Baltimorėje (JAV). Mirė 2015 metų sausio 20 dieną.
Skaityti toliau: Iš JAV į Uteną atvežta urna su Alfonso Nykos-Niliūno palaikais

Netektis. Eglė Patiejūnienė (1964 – 2017)

2017 m. liepos 20 d. po ilgos ir sunkios ligos mirė žinoma senosios Lietuvos literatūros tyrėja ir vertėja, knygų, straipsnių, vadovėlių, populiarinimo tekstų autorė humanitarinių mokslų daktarė Eglė Patiejūnienė. Ji buvo Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, Lietuvos edukologijos universiteto ir Vilniaus universiteto docentė.
Skaityti toliau: Netektis. Eglė Patiejūnienė (1964 – 2017)

Juditai Vaičiūnaitei – 80

Šiandien Juditai Vaičiūnaitei, kuri dažnai vadinama miesto ir meilės poete, būtų sukakę 80. Jai meilė – tai ir begalinis laukimas, ištikimybė, ir pražūtingas nusivylimas… Poetei nebuvo nieko gražesnio už kasdienybę: „ji man yra pati gyvenimo poezija, o ne šventė ar kažkokie ypatingi plunksnos verti objektai. /…/ Labai branginu ir gerbiu patį gyvenimą, buvimą, tegu menkiausią, proziškiausią…“
Prisiminkime, paskaitykime.
Skaityti toliau: Juditai Vaičiūnaitei – 80

Klasikų akademija 2017

Tau svarbūs Sokrato kelti klausimai ir nori rasti atsakymą į juos Ariadnės siūlo pagalbą? Nori pažinti Homero, Vergilijaus ir Ovidijaus pasaulį? Ar sužavėti aplinkinius architektūrinių stilių ar mitologinių įvaizdžių išmanymu? Prisijunk prie penktosios Klasikų akademijos ir pasinerk į Antikos pasaulį, iš kurio ištrūkti bus labai sunku.
Skaityti toliau: Klasikų akademija 2017