Savaitgalio citata

Kad mažõs tautos kalba gyvuotų, pirmiausia reikia sąmoningo žmonių požiūrio į ją kaip į svarbiausią tautos vertybę. Nė kiek ne mažiau svarbu ir teisinė kalbos apsauga.
                                                                  Rita Miliūnaitė

Paminėkime Vilniaus 695-ąjį gimtadienį

Sausio 25-oji vilniečiams ypatinga diena – miestui sukanka 695 metai.  Po penkerių metų laukia gražus 700 metų jubiliejus, kai Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1323 m. sausio 25 d. rašytame laiške Vakarų Europos miestams. Minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-ąsias metines, kviečiame Vilniaus dieną paminėti Vilniaus paveikslų galerijoje.
Skaityti toliau: Paminėkime Vilniaus 695-ąjį gimtadienį

Lietuvoje atrastas retas Mikalojaus Husoviano dokumentas

LMA Vrublevskių bibliotekos Rankraščių skyriuje surastas dokumentas, veik prieš 500 metų rašytas, spėtina, vieno iš garsiausių Renesanso literatūros kūrėjų – Mikalojaus Husoviano (*1475–1485 – †po 1533) – ranka. Tokių autentiškų dokumentų būta tik Lenkijoje ir Rusijoje.
Skaityti toliau: Lietuvoje atrastas retas Mikalojaus Husoviano dokumentas

Lietuvos šimtmečiui – šimtas geriausių knygų. Kviečiame balsuoti

Artėjantis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – gera proga susivienyti ir lyg mozaiką sudėlioti mūsų tautos dvasios istoriją, užfiksuotą reikšmingiausių grožinių knygų puslapiuose. Lrytas.lt nusprendė tai padaryti – išrinkti Lietuvos šimtmečio knygų šimtuką. Tiesa, tai gali pavykti tik vienu atveju – jei jūs aktyviai dalyvausite. Skaityti toliau: Lietuvos šimtmečiui – šimtas geriausių knygų. Kviečiame balsuoti

Mokytojo TV. „Lietuvių kalbos ir literatūros PUPP užduotys“

Š. m. sausio 16 d. (antradienį) 15.00–15.30 val. „Mokytojo TV“ kviečia dalyvauti tiesioginėje vaizdo transliacijoje „Lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo užduotys“. Transliacijoje kviečiami dalyvauti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai.
Skaityti toliau: Mokytojo TV. „Lietuvių kalbos ir literatūros PUPP užduotys“

Mindaugas Kvietkauskas, „Lietuvių avangardas: valia ir vėjas“

2017 m. gruodžio 28 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Ugdymo plėtotės centras organizavo tradicinį renginį Metų paskaita – lituanistui. Metų paskaitą „Lietuvių avangardas: valia ir vėjas“ skaitė literatūrologas, eseistas ir poetas doc. dr. Mindaugas Kvietkauskas.
Skaityti toliau: Mindaugas Kvietkauskas, „Lietuvių avangardas: valia ir vėjas“