Iškilmingai pradedami Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metai

2021 m. sausio 15 d. 11.00 val. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių kultūrinio sąjūdžio dalyvio, žemaičių raštijos veikėjo ir mokslo terminų kūrėjo, kunigo pranciškono Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos 250-ųjų gimimo metinių ir Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtų metų atidarymas.
Skaityti toliau: Iškilmingai pradedami Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metai

Parodos, skirtos Laisvės gynėjų dienai paminėti

Lituanistų sambūris kviečia ryt, Laisvės gynėjų dieną, kurią minime 30 kartą, kalbant su mokiniais apie laisvės vertę, apsilankyti virtualiose Laisvės gynėjams skirtose parodose, susipažinti su autentiškais sausio įvykių kadrais, plakatais ir kita istorine medžiaga.
Neužmirškime: ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA.
Skaityti toliau: Parodos, skirtos Laisvės gynėjų dienai paminėti

Laisvės gynėjams atminti – visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13 d., trečiadienį, 8 val. 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas bus pagerbtas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ languose dešimčiai minučių uždegant vienybės ir atminimo žvakutes.
Atmintis gyva 1200x200 – kopija
Skaityti toliau: Laisvės gynėjams atminti – visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Skelbiami eseistikos konkurso „Laisvės vaikai apie laisvę“ laureatai

Sausio 13-ąją minėsime apgintos Lietuvos laisvės trisdešimtmetį. Šia proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kartu su interneto dienraščiu „Bernardinai.lt“ ir leidykla „Vaga“ kvietė moksleivius dalyvauti eseistikos konkurse „Laisvės vaikai apie laisvę“.
Skaityti toliau: Skelbiami eseistikos konkurso „Laisvės vaikai apie laisvę“ laureatai

Šiurpiausios lietuviškos pasakos sugulė į knygą

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas išleido knygą, kurioje publikuojamos 20-ojo amžiaus pradžioje surinktos šiurpios lietuvių pasakos. Iš skirtingų Lietuvos regionų, skirtingomis tarmėmis parašytus pasakojimus skaitytojams adaptavusi rašytoja Danutė Kalinauskaitė sako – visais laikais žmonės mėgo vieni kitiems pasakoti baisias istorijas, tačiau iš tikrųjų jos linksmos, o tarmiški žodžiai jas padaro šmaikščias.
Skaityti toliau: Šiurpiausios lietuviškos pasakos sugulė į knygą

Viktorija Daujotytė: Apie save kaip apie kitus, apie kitus kaip apie save

Skinant avietę, staiga Maironis – aiškiai, įsakmiai: „Ginkime kalbą, žemę, jos būdą!“ Atskirai sąmonei toks aukštas mostas atrodo neįmanomas. Tai perimta, atsišaukta į balsą, kitiems negirdimą. Iš praeities, bet pasikartojanti būsena – herojinė, pasionarinė. Tai herojinio epo atmintis ypatingose, iš ypatingumo ir kūrybingose sąmonėse. Kūrybingas tas, kas girdi iš giliai, girdi ir atsiliepia“; „Sužadinti savyje būseną ir į ją nugrimzti. Tada pasikliauti akimis, ranka, judesiu, kūnu. Tą žinojo senieji meistrai, jei ir nežinojo, kad meistrai“, – tai citatos iš naujausios profesorės Viktorijos Daujotytės knygos „Iš Bileišių vasarų“. Tarsi – ne apie save. Profesorė beveik niekada nekalba apie save – vis apie kitus, apie kitus… Net ir šiame pokalbyje, paprašyta papasakoti apie savo gyvenimą. Bet argi ne šitai – argi ne tas nuolatinis dėmesys kitiems – kaip tik daugiausiai apie ją ir pasako?
Tikrąjį savo gimtadienį gruodžio 23-iąją švęsiančią Profesorę kalbina buvęs jos studentas Rimvydas Stankevičius.
Skaityti toliau: Viktorija Daujotytė: Apie save kaip apie kitus, apie kitus kaip apie save