Kviečiame į nuotolinius mokymus „Mokinių skaitymo kompetencijų ugdymo metodika“

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Nacionalinė švietimo agentūra kviečia pradinio ugdymo ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojus į nuotolinius mokymus „Mokinių skaitymo kompetencijų ugdymo metodika“, kurie vyks 2020 m. spalio 30 d.
Skaityti toliau: Kviečiame į nuotolinius mokymus „Mokinių skaitymo kompetencijų ugdymo metodika“

Konferencija „Naujas sovietmečio ir išeivijos literatūros bei kultūros perskaitymas“

Kviečiame stebėti šiandien Lietuvos Respublikos Seime vyksiančią Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir partnerių (ŠMSM, NŠA, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto) organizuotą konferenciją „Naujas sovietmečio ir išeivijos literatūros bei kultūros perskaitymas“, kurioje pranešimus skaitys ir patirtimi dalysis LLTI mokslininkai. Antroji konferencijos diena vyks Lietuvių literatūros ir tautosakos institute.
Konferencijos pradžia – 13 val.

Seimas pritarė ilgalaikėms lietuvių kalbos plėtros skaitmeninėje terpėje ir kalbos technologijų pažangos gairėms

Seimas, 95 balsavime dalyvavusiems parlamentarams balsavus už, pritarė nutarimui „Dėl Lietuvių kalbos plėtros skaitmeninėje terpėje ir kalbos technologijų pažangos 2021–2027 m. gairių patvirtinimo“ (projektas Nr. XIIIP-4838(2). Šiuo dokumentu patvirtinamos Lietuvių kalbos plėtros skaitmeninėje terpėje ir kalbos technologijų pažangos 2021–2027 metų gairės. Nutarimu Vyriausybei siūloma atsižvelgti į Lietuvių kalbos plėtros skaitmeninėje terpėje ir kalbos technologijų pažangos 2021–2027 metų gaires rengiant Lietuvos skaitmeninimo plėtros 2021–2030 metų programą ir atitinkamų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektus.
Skaityti toliau: Seimas pritarė ilgalaikėms lietuvių kalbos plėtros skaitmeninėje terpėje ir kalbos technologijų pažangos gairėms

Pirmas sakinys. Rašytoja Vanda Juknaitė. Apie riziką kalbėtis

„Apie riziką gyventi“. Taip vadinosi Vandos Juknaitės laida LRT Klasikoje. Prieš penkiolika metų rašytoja kviesdavosi į studiją skirtingus pašnekovus, dažniausiai kultūros žmones, su kuriais lėtai, išmintingai, itin žmogiškai kalbėdavosi apie gyvenimo ir kūrybos rizikas, iš tų rizikų kylančias įtampas. Kalbėdavosi apie atmintį, kasdienybę, apie pokalbio svarbą mums.
Skaityti toliau: Pirmas sakinys. Rašytoja Vanda Juknaitė. Apie riziką kalbėtis

„Lituanistikos dienos“ analizuos lituanistikos vaidmenį valstybėje

Spalio 15 – gruodžio 4 d. Vilniaus universiteto (VU) Filologijos fakulteto organizuojamose „Lituanistikos dienose“ susitiks Lietuvos intelektualai. Jie apmąstys garsiausius lietuvių kalbos ir literatūros klasikus, jų darbus, aptars lituanistikos tradiciją ir vaidmenį mūsų valstybėje bei pasaulyje.
Skaityti toliau: „Lituanistikos dienos“ analizuos lituanistikos vaidmenį valstybėje

Kviečiame į nuotolinę konferenciją „Naujas sovietmečio ir išeivijos literatūros bei kultūros perskaitymas“

Lietuvos Respublikos Seimas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Nacionalinė švietimo agentūra, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia Lietuvos ir užsienio lituanistinių mokyklų mokytojus į konferenciją „Naujas sovietmečio ir išeivijos literatūros bei kultūros perskaitymas“, kuri vyks 2020 m. spalio 23–24 d.
Skaityti toliau: Kviečiame į nuotolinę konferenciją „Naujas sovietmečio ir išeivijos literatūros bei kultūros perskaitymas“