Tarptautinės vaikų knygos dienos šventė

Kviečiame kartu švęsti Tarptautinę vaikų knygos dieną ir dalintis prie šio laiško prisegta informacija – plakatu, kreipimųsi bei nominantų sąrašu savo aplinkoje. Kviečiame fiksuoti, kaip Jūs minėjote šią dieną, ir lauksime pasidalinant savo įspūdžiais nuotraukomis, tekstais ir visais kitais formatais su mumis el. paštu info@ibbylietuva.lt iki š. m. balandžio 12 dienos. Įdomiausiai, išradingiausiai atšventusiems bus įteiktas prizas – geriausių metų knygų rinkinys! Visą informaciją apie konkursą ir nugalėtojus skelbsime www.ibbylietuva.lt puslapyje.
Skaityti toliau: Tarptautinės vaikų knygos dienos šventė

Dalia Striogaitė. Ką reiškė būti keturvėjininku

Ar žinote, kad Petras Tarulis (tikr Juozas Petrėnas) ne tik rašė, bet ir sukūrė įsimenamą konstruktyvistinio stiliaus „Keturių vėjų“ dizainą, leido anonimišką humoro ir satyros laikraštį „Kultuvė“? Tyrėja pripažįsta, kad avangardininko dalia labai specifinė, todėl iš punktyrų surinko kūrėjo portretą. Kviečiame skaityti. Skaityti toliau: Dalia Striogaitė. Ką reiškė būti keturvėjininku

VU bibliotekoje bus eksponuojamas M. Mažvydo „Katekizmas“

Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje balandžio 1 d. bus eksponuojama pirmoji spausdinta lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Tradicija kasmet vieną dieną rodyti knygos originalą tampa puikia galimybe didelei visuomenės daliai iš arti susipažinti su svarbia mūsų kultūros paveldo dalimi.
Skaityti toliau: VU bibliotekoje bus eksponuojamas M. Mažvydo „Katekizmas“

Grigorijaus Kanovičiaus literatūros premija: laukiama pasiūlymų

Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka laukia siūlymų Grigorijaus Kanovičiaus literatūros premijai gauti. Premija skiriama už 2018 metais išleistą prozos kūrinį, įprasminantį daugiatautę Lietuvos istoriją. Kūrinių vertinimo kriterijai – jų kūrybiškumas ir originalumas.
Skaityti toliau: Grigorijaus Kanovičiaus literatūros premija: laukiama pasiūlymų

Kelmėje iškilo paminklas lietuviškai rašiusiam pasaulinio garso rašytojui

Minint Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, rašytojo Icchoko Mero penktasias mirties metines, jo gimtajame mieste Kelmėje, atidengtas paminklas.
Icchokas Meras – lietuviškai rašęs pasaulinio garso rašytojas, kurio romanai, apsakymai ir novelės išversti į dvidešimt keturias kalbas.
Skaityti toliau: Kelmėje iškilo paminklas lietuviškai rašiusiam pasaulinio garso rašytojui