Lituanistų laukia 24-oji Jono Jablonskio konferencija

Maloniai kviečiame visus lituanistus 2017 m. rugsėjo 29 d. dalyvauti Lietuvių kalbos institute vyksiančioje 24-oje tarptautinėje mokslinėje JONO JABLONSKIO konferencijoje „SKAITMENINIAI KALBOS IŠTEKLIAI, JŲ PLĖTROS KRYPTYS IR PANAUDOS GALIMYBĖS“, kuri atvers kalbos kelio į skaitmeninių technologijų pasaulį problemas ir perspektyvas.
Skaityti toliau: Lituanistų laukia 24-oji Jono Jablonskio konferencija

Įvyko XVII Lietuvių kalbos draugijos suvažiavimas

Šeštadienį Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje įvyko XVII LKD suvažiavimas. Jam pirmininkavo prof. Giedrė Čepaitienė (Šiauliai) ir Rima Žarskutė (Utena). Suvažiavimo dalyviai teigiamai įvertino LKD, kuriai vadovavo akademikas, Vilniaus universiteto prof. Bonifacas Stundžia, trejų metų veiklą.
Skaityti toliau: Įvyko XVII Lietuvių kalbos draugijos suvažiavimas

Kviečiame į tradicinę Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokytojų konferenciją

2017 m. spalio 2–3 d. maloniai kviečiame į tradicinę Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokytojų konferenciją „Algirdas Julius Greimas Lietuvoje, pasaulyje, mokykloje“, skirtą į UNESCO minimų datų sąrašą įtraukto mitologo, semiotiko, kalbininko Algirdo Juliaus Greimo  100-osioms gimimo metinėms paminėti.
Skaityti toliau: Kviečiame į tradicinę Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokytojų konferenciją

Dalius Stancikas. Kalba

Ar pastebėjote, kad mūsų visas gyvenimas nusisusino iki turėjimo, dėjimo ir darymo? Užsidėję kelnes, marškinius, kojines, batus ir kaklaraištį mes darome balių, darbą, sriubą, žuvį, pusryčius, alų („padarykim alaus“, – tai siūlymas užsukti į barą), skambučius („šiandien padariau net penkiasdešimt skambučių“), darome netgi sisi („padarė, padarė!” – džiūgauja jaunos mamos, ratu apstojusios pirmą kartą ant puoduko pasodintą mažylį – jos tuo metu „turi“ labai didelę meilę savo vaikui).

Skaityti toliau: Dalius Stancikas. Kalba

Naujų lietuvių kalbos ir literatūros dėstymo metodų beieškant

2017 m. rugsėjo 15–16 d. Juodkrantėje, Liudviko Rėzos kultūros centre, vyko lituanistams skirta konferencija „Mažosios Lietuvos kultūra lietuvių kalbos ir literatūros programoje“. Konferencijos metu mokytojai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose susivieniję ieškojo naujų metodų, iš tiesų įtvirtinsiančių mokinių galvose ilgam ne tik konkrečią temą, bet ir suvokimą apie ją. Konferenciją organizavo Lietuvių kalbos institutas, Lituanistų sambūris, Ugdymo plėtotės centras ir Liudviko Rėzos kultūros centras.
Skaityti toliau: Naujų lietuvių kalbos ir literatūros dėstymo metodų beieškant

Tęsiasi fotokonkursas „Bradūno žemė“

Maloniai primename, kad tęsiasi fotokonkursas „Bradūno žemė“, kuriame kviečiami dalyvauti Lietuvos moksleiviai ir studentai. Konkursą organizuoja LR Seimo narys dr. Stasys Tumėnas ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Rėmėjas – UAB Šiaulių spaustuvė. Konkurso trukmė 2017 m. liepos 1 – spalio 1 d.
Skaityti toliau: Tęsiasi fotokonkursas „Bradūno žemė“

Kvietimas į forumą Vilniaus lietuvių konferencijos šimtmečiui paminėti

Maloniai primename, kad prieš šimtą metų įvyko Vilniaus lietuvių konferencija. Reikalinga ir teisinga prisiminti prieš šimtmetį susirinkusios Vilniaus lietuvių konferencijos darbus ir pasvarstyti, ko „liuosam Lietuvos plėtojimui“ reikia šiandien.
Skaityti toliau: Kvietimas į forumą Vilniaus lietuvių konferencijos šimtmečiui paminėti

Juodkrantėje vykusios konferencijos akimirkos

2017 m. rugsėjo 15–16 d.  Lietuvių kalbos institutas, Lituanistų sambūris, Liudviko Rėzos kultūros centras ir Ugdymo plėtotės centras  surengė  lituanistų konferenciją „Mažosios Lietuvos kultūra lietuvių kalbos ir literatūros programoje“. Konferencijoje ne tik aptarėme Mažosios Lietuvos kultūros aktualizavimo klausimus, bet ir ieškojome naujų darbo su mokiniais metodų.
Skaityti toliau: Juodkrantėje vykusios konferencijos akimirkos