Vyriausybėje aptartas pasirengimas naujiems mokslo metams

Mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose prasidės rugsėjo 1 dieną, aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams mokslo metų pradžią rekomenduojama vėlinti, nes dėl vėliau vykusios brandos egzaminų sesijos šiemet priėmimas į universitetus ir kolegijas baigsis tik rugpjūčio pabaigoje, o paskutinės sutartys bus pasirašomos rugsėjo pradžioje.
Skaityti toliau: Vyriausybėje aptartas pasirengimas naujiems mokslo metams

2020–2021 mokslo metų PUPP, lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos ir brandos egzaminų tvarkaraščių projektai

Teikiame svarstyti 2020–2021 mokslo metų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo, lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos ir brandos egzaminų tvarkaraščių projektus. Tvarkaraščiai rengti atsižvelgiant į 2020–2021 mokslo metų vidurinio ugdymo programų bendruosius ugdymo planus.
Skaityti toliau: 2020–2021 mokslo metų PUPP, lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos ir brandos egzaminų tvarkaraščių projektai

Simone Tallone, Toma Gudelytė. Įsivaizduoti mokyklą po karantino: Gianni’o Rodari’o pamokos

„Vaikai ateina iš ateities, mes tiksliai nežinome, kas tai per būtybės, bet numinkyti jie iš ateities ir nežinomybės tešlos“, – rašė Gianni’s Rodari’s (1920-1980), vienas žinomiausių vaikų rašytojų pasaulyje, kurio 100-ąsias gimimo metines minime pandemijos sąlygomis: atšaukti ar į virtualią erdvę persikėlę rašytojui skirti kultūriniai renginiai, tarp jų ir šiųmetė Bolonijos vaikų knygų mugė su rodariška programa.
Skaityti toliau: Simone Tallone, Toma Gudelytė. Įsivaizduoti mokyklą po karantino: Gianni’o Rodari’o pamokos

Šatrijos Raganai (1877 03 08–1930 07 24) atminti

Prieš 90 metų mirė Marija Petkevičaitė-Šatrijos Ragana.
„Laidojam paprastą, labai kuklią mergelę, 52 metų Mariją Pečkauskaitę. Šitame žemaičių kampelyje ji nuolat pragyveno keliolika metų ir buvo žinoma visiems jums – kaip tėvams, taip vaikams. Tai už ką gi jūs ir mes pagerbiame tą mergelę? Už tai, kad ji Židikams buvo skaisti saulelė, šilta šilimėlė, kurios spinduliai plito po Lietuvą“, – sakė Vaižgantas per rašytojos Šatrijos Raganos (1877–1930) laidotuves. Prisimindami rašytoją, kviečiame paskaityti straipsnių apie jos asmenybę ir kūrybą.
Skaityti toliau: Šatrijos Raganai (1877 03 08–1930 07 24) atminti

Abiturientų pareiškimai po egzamino skambėjo skandalingai: ekspertai tvirtina, kad kelti kartelę reikia jau dabar

Išprovokuoti diskusiją apie lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino temas nebuvo sunku – jau tapo įprasta, kad jos pačios iš savęs tampa pokalbių ašimi. Šiemet mokyklą bebaigiantys moksleiviai juokavo, kad atsivertę užduotis taip ir liko nesupratę – pokštas tai ar patyčios. O „Delfi“ šįsyk kėlė kiek kitokius klausimus: kodėl rašinių užduotys taip dažnai įvelkamos į ribotą pasirinkimą, ar socialinis kontekstas gali būti stipresnis už literatūrinį. Pašnekovų teiravomės, kada išlaisvės egzamino užduočių kūrėjų požiūris.
Skaityti toliau: Abiturientų pareiškimai po egzamino skambėjo skandalingai: ekspertai tvirtina, kad kelti kartelę reikia jau dabar