Kviečiame dalyvauti mokslinėje Antano ir Jono Juškų konferencijoje

Maloniai kviečiame dalyvauti mokslinėje konferencijoje Antano ir Jono Juškų kultūrinio palikimo retrospektyva: nauji požiūriai ir tyrimai.
Konferencija vyks 2019 m. birželio 7 d. 10 val. Lietuvos Respublikos Seime (Gedimino pr. 53, Vilnius) Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai).
Skaityti toliau: Kviečiame dalyvauti mokslinėje Antano ir Jono Juškų konferencijoje

Kviečiame dalyvauti renginyje „Po etnologiją Simono Daukanto keliais“

Gegužės 8 d. 18.00 val. Valdovų rūmuose kviečiame dalyvauti renginyje „Po etnologiją Simono Daukanto keliais“, kuriame tautosakininkai, etnomuzikologai ir dainų puoselėtojai susiburs pokalbiui apie įvairialypį Simono Daukanto tautosakos palikimą.
Skaityti toliau: Kviečiame dalyvauti renginyje „Po etnologiją Simono Daukanto keliais“

Įvyko antroji virtuali Lietuvių kalbos draugijos viktorina

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, antrą kartą surengta virtuali Lietuvių kalbos draugijos viktorina. Į viktorinos klausimus atsakė 541 dalyvis iš 16 šalių. Daugiausia užsienio dalyvių sulaukta iš Vokietijos (29) ir Rusijos (6). Po 3 dalyvius buvo iš Sakartvelo (Gruzijos) ir Prancūzijos, po 2 iš Airijos, Estijos, Izraelio, Norvegijos, po 1 iš Austrijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Liuksemburgo, Švedijos.
Skaityti toliau: Įvyko antroji virtuali Lietuvių kalbos draugijos viktorina

Vilniuje atidarytas Jono Jablonskio skveras

Gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – prie Vilniaus savivaldybės oficialiai atidarytas kalbininko Jono Jablonskio vardo skveras. Renginyje dalyvavo gausus būrys vilniečių ir paties J. Jablonskio proanūkiai – vienas iš jų pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis.
Skaityti toliau: Vilniuje atidarytas Jono Jablonskio skveras

Kviečiame – šiandien vyksta Lietuvių kalbos draugijos surengta visuotinė viktorina

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvių kalbos draugija antrą kartą rengia visuotinę virtualią lietuvių kalbos viktoriną.
Atsakyti į LKD parengtus klausimus  galima specialiai sukurtoje paskyroje visą parą Lietuvos laiku, nuo vidurnakčio iki vidurnakčio.
Skaityti toliau: Kviečiame – šiandien vyksta Lietuvių kalbos draugijos surengta visuotinė viktorina