Informacija dėl „Lituanistų sambūrio“ narių ir visų, kurie neabejingi lituanistikai, susirinkimo

Mieli Lituanistų sambūrio nariai, mieli lituanistai,
informuojame, kad balandžio 13 d., penktadienį, 13 val. Lietuvių kalbos institute įvyks visuotinis narių susirinkimas-seminaras „Kuo mums išlieka svarbūs Simono Daukanto ir Vydūno imperatyvai“.
Renginys atviras, tad į seminarą kviečiame ne tik Lituanistų sambūrio narius, bet ir visus lituanistika besidominčius mokytojus, gabius gimnazistus.
Skaityti toliau: Informacija dėl „Lituanistų sambūrio“ narių ir visų, kurie neabejingi lituanistikai, susirinkimo

Danguolė Mikulėnienė. Lietuvių kalba ir lituanistika ant antrojo valstybės šimtmečio slenksčio

Prof. dr. Danguolės Mikulėnienės kalba apie ant antrojo valstybės šimtmečio slenksčio esančią lietuvių kalbą, lituanistiką, jos prestižą, finansavimą, visuomenės požiūrį, kalbą globojančių institucijų ir kitų institutų būklę bei keistinus dalykus.
Pranešimas skaitytas baigiamajame Lietuvių kalbos dienų renginyje, surengtame VLKK 2018 m. kovo 14 d.
Skaityti toliau: Danguolė Mikulėnienė. Lietuvių kalba ir lituanistika ant antrojo valstybės šimtmečio slenksčio

Knygnešio diena

Picture1Gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kai esame laisvi mąstyti, dalytis mintimis apie mums rūpimus klausimus. Kartu tai metas, kai vis dažniau ir garsiau kalbame apie tai, kaip svarbu, kad jaunoji karta, kuriai priklausys mūsų valstybės ateitis, savo kasdieninėse mintyse ir jausmuose rastų vietos istorinei ir gyvajai Lietuvai. Knygnešio diena – graži proga pakalbėti su mokiniais apie knygos vertę, apie žmones, kurie rizikuodami viskuo, ką brangiausio turi, išsaugojo lietuvišką žodį.
Skaityti toliau: Knygnešio diena

Lietuvos mokykloms – nauji nemokami filmai

Lietuvos kino centras, siekdamas didinti lietuviškų filmų prieinamumą šalies mokykloms, papildė Kino edukacijos ugdymo bazę naujais filmais ir jiems skirtomis metodinėmis medžiagomis.
Lietuvos kino centras palaiko ir remia kino edukacijos plėtros iniciatyvas, koordinuoja ir plėtoja vizualinio raštingumo ugdymo procesus, siekdamas, kad kinas taptų kuo plačiau prieinamas ir kaip laisvalaikio pomėgis, ir kaip saviraiškos bei pasaulio pažinimo priemonė.
Skaityti toliau: Lietuvos mokykloms – nauji nemokami filmai

Skelbiamas kvietimas teikti paraiškas dėl lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektų finansavimo

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija skelbia kvietimą iki 2018 m. balandžio 15 d. teikti paraiškas dėl lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektų dalinio finansavimo.
Skaityti toliau: Skelbiamas kvietimas teikti paraiškas dėl lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektų finansavimo

Kam kliūva Lietuvos humanitarai?

Jau daug metų Lietuvos humanitarams grasinama „reformomis“, kurios yra akivaizdus noras sunaikinti svarbiausias tautos mentaliteto atramas – Lietuvių kalbos institutą, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutą, Lietuvos istorijos institutą. Situacija labai įtempta. Humanitarų bendruomenei būtina susitelkti ir argumentuotai ginti savo pozicijas.
Skaityti toliau: Kam kliūva Lietuvos humanitarai?

Ekskursija po parodą „Kazio Bradūno meno pasaulis“ su Elena Bradūnaite-Aglinskiene

 

Visa savo kūrybine veikla poetas ir publicistas Kazys Bradūnas (1917–2009) formavo lietuvių egzilio kultūros pamatą, kurio kertinis akmuo yra tapatybę išsaugantis ir ją liudijantis menas. K. Bradūno prasminga egzistencija neatsiejama nuo literatūros, dailės, muzikos, teatro, kitų dvasinės bei intelektualiosios išraiškos formų.
Skaityti toliau: Ekskursija po parodą „Kazio Bradūno meno pasaulis“ su Elena Bradūnaite-Aglinskiene