Juozo Tumo-Vaižganto darbo stalas

Pristatomas eksponatas: lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo-Vaižganto darbo stalas Eksponatas simbolizuoja didelį Juozas Tumas-Vaižganto (1869 – 1933) – Lietuvos Nepriklausomybės kūrėjo, dvasininko darbštumą, įvairiapusiškumą ir kūrybingumą Juozas Tumas-Vaižgantas Kaune gyveno 13 metų: nuo 1920 iki 1933 m. Autentiškas J. Tumo-Vaižganto muziejus buvo įkurtas 1997 metais.
Skaityti toliau: Juozo Tumo-Vaižganto darbo stalas

„Mint Vinetu“ projektas. Verčiau Jums skaityti

Vertėjas Teodoras Četrauskas pasakoja apie Günterio Grasso kūrinį „Skardinis būgnelis“ pokalbyje su literatūrologu Andriumi Jakučiūnu ir kino kritiku Nariumi Kairiu. Medžiaga skirta dalytis visiems norintiesiems, nurodant šaltinį. Šis pokalbis – tai skatinimas perskaityti lietuviškai išverstus kūrinius. Tai dalijimasis ir kvietimas patirti svarbų gyvenimo įvykį. Tai patikinimas, kad bendraminčių yra. Be to, tai pagalbinė medžiaga nagrinėjant kūrinius mokyklose, gimnazijose, universitetuose ar skaitymo klubuose.
Skaityti toliau: „Mint Vinetu“ projektas. Verčiau Jums skaityti

Ministerija Nacionalinio diktanto konkurse laimėjusiai klasei dovanos kelionę

Lkd-2016-logo1Nacionalinio diktanto partnerė Švietimo ir mokslo ministerija  kviečia Lietuvos mokyklų ir  lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų, lituanistinių mokyklų užsienyje bendruomenes – mokinius, jų tėvelius ir mokytojus – aktyviai dalyvauti jau devintą kartą rengiamame Nacionaliniame diktante,  kuris vyks vasario 27 d. 11 val.
Skaityti toliau: Ministerija Nacionalinio diktanto konkurse laimėjusiai klasei dovanos kelionę

Literatūros mokymas 5–8 klasėse: darbas su programa ir tekstu

Seminaras lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo mokytojams „Lietuvių kalbos ir literatūros mokymas(is) 5–10 klasėse“.
Prof. Dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė „Literatūros mokymas 5–8 klasėse: darbas su programa ir tekstu“.
Skaityti toliau: Literatūros mokymas 5–8 klasėse: darbas su programa ir tekstu

Zita Nauckūnaitė. Lietuvių kalbos mokymas

Pranešimas iš seminaro lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo mokytojams „Lietuvių kalbos ir literatūros mokymas(is) 5-10 klasėse“
Doc. dr. Zita Nauckūnaitė „Lietuvių kalbos mokymas: kaip dirbti pagal atnaujintą Pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros bendrąją programą“.
Skaityti toliau: Zita Nauckūnaitė. Lietuvių kalbos mokymas