Vaižganto premija – Loretai Jastramskienei

Septynioliktąja Vaižganto premijos laureate pripažinta žurnalistė, rašytoja, vilnietė Loreta Jastramskienė už knygą „Bilietas į Grįžulo Ratus“ (2017 m.), pranešė Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno skyrius.

Toks autorės įvertinimas – už esė apie dvylika pasaulio rašytojų, kurių kūryba atspindėjo amžiaus istorinius įvykius, požiūrį į individą ir visuomenę, jų veiklos prasmę, atsakomybę už žmonijos ateitį. L. Jastramskienė, suderinusi žurnalistiką ir literatūrą, talentingai atskleidė savo herojų, kurių kūriniai gyvena Šiaurės miestelyje, kartu su knygos autore, žmogiškumą, jautrumą, atsakomybę, polėkį.

Interviu su autore apie šią knygą skaitykite čia.


Šiemetinei Vaižganto premijai taip pat buvo pristatyta: Leono Peleckio – Kaktavičiaus knygos „Ir dar kartą žodis: esė, pokalbiai, atklastai“, „Knygnešys iš Toronto: biografija“ (2016 m.), „Algimantas Baltakis: gyvenimas – meno kūrinys“ (2017 m.); Aurimo Švedo „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ (2017 m.) ir Tomo Kavaliausko romanas „Zen Sex“.

Šių metų Vaižganto premijos komisija: pirmininkas žurnalistas Vidas Mačiulis, nariai rašytojai Vladas Braziūnas, Antanas A. Jonynas ir Danielius Mušinskas, žurnalistės Kristina Stalnionytė ir Aldona Žemaitytė.

Laureatės diplomas, medalis ir 300 erų premija Loretai Jastramskienei bus įteikta rugsėjo 15-ąją (šeštadienį) 13 val.kasmetinių vaižgantinių metu Malaišiuose (Anykščių rajonas).

Lituanistų sambūris nuoširdžiai sveikina laureatę.
Bernardinai.lt