Virtuali paroda „Išliksiu aš gyvas…“, skirta Maironio 150-osioms gimimo metinėms

Vieno iškiliausių Lietuvos poetų, įprasminusio lietuvių tautos dvasinę ir istorinę patirtį, ypač jautriai aprašiusio žmogaus ir tautos likimą – Maironio 150-osioms gimimo metinėms skirta virtuali paroda „Maironis: Išliksiu aš gyvas…“ atspindi ir papildo kilnojamąją parodą „Pavasario balsai“, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtą dalyvaujant 2012 m. vykdomoje Valstybinėje Maironio metų programoje.

Laisvai prieinama internete, aiškinamuosius parodos tekstus pateikdama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, ji suteiks daugiau galimybių priartėti prie šio vieno vertingiausių Lietuvos kultūros paveldo puslapių ir tiems Lietuvos bei pasaulio skaitytojams, kurie neturėjo galimybės dalyvauti Valstybinės Maironio metų programos renginiuose.

Parodoje, skirtoje Jono Mačiulio-Maironio gyvenimui ir kūrybai, daugiausia dėmesio skiriama jo kūrybos perlui – „Pavasario balsams“. Eksponuojami ir kiti Nacionalinės bibliotekos fonduose saugomi Maironio kūrybos leidiniai (nuo pirmųjų iki naujausių leidimų), vertimai į užsienio kalbas.

Taip pat parodoje rasite fotonuotraukų, rankraščių, dokumentų iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Maironio lietuvių literatūros muziejaus, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus.

LNB virtuali paroda Maironis: Išliksiu aš gyvas… yra čia